AGM M7 - elnyűhetetlen okostojás

Különös keveréke ez a telefon a nyomógombos strapamobiloknak és az érintős okostelefonoknak, de megvan a célközönsége.

Kezelhetőség

Hardveresen ez a telefon nyilván nem egy csúcsmodell. Egy MediaTek MT6739 van benne, ez egy négymagos megoldás 1,5 GHz-es órajelekkel, még 2017-ben mutatták be, szóval evidens, hogy nem lesz egy szélvész. Normál esetben nem is kell, az alapfunkciókkal simán megküzd, van 1 GB RAM és 8 GB tárhely (ami bővíthető), evidens, hogy nem a jelenlegi okostelefonos felhozatalhoz kell mérni. Viszont igen karcsúnak érződik a teljesítmény akkor, ha elkezdünk különböző alkalmazásokkal variálni, no meg persze egy sereg app el sem indul rajta, mert kapásból nincs Google Play szolgáltatás a rendszerben és nem is lehet feltenni. Főleg azért, mert a telefon nem tudja megugrani a Google által elvárt hardveres követelményeket.


[+]

Oké, oké, szóval akkor itt van egy Android 8.1 alapokra építkező, rendesen átszabott felület, amiben vannak előre felrakott alkalmazások (Skype, Zello), miért jobb ez, mint bármilyen más, nem okostelefonos szoftver herélésével gyártott 4G-s strapamobil? Nos, leginkább azért, mert bizonyos androidos funkciókat nagy örömmel vesz majd tudomásul a célközönség, hogy mást ne mondjak az AGM M7 tud működni hotspotként. Noha úgy magától nem hirdeti sehol, de van benne GPS is, ezt speciel a Google Maps kapcsán nem fogjuk használni (mert a Maps nem fut el a telefonon), de máshonnan származó navigációs alkalmazások is akadnak a piacon.

Hirdetés

[+]

Szuper, de ha nincs Google Play, akkor nincs áruház sem, ami bizony igaz. A telefonra APK fájlokból lehet telepíteni, ezeket vagy felrakjuk kábeles összeköttetés után sima felmásolással, vagy a készüléken levő Chrome böngészőn keresztül töltjük le. Ez nyilván macerás, nyögvenyelős és körülményes, de simán felraktam a TikTokot, a Facebookot, a Messengert, de még egy Geekbench 5-öt is (single core: 88, multi core: 166) és ezek működnek is. Nem egy kéjhömpöly egy ekkora kijelzőn egyik sem, de tényleg nem vagyunk bezárva az SMS-hívás körbe, a WhatsApp is megy.

[+]

Ami viszont nem megy, az a Google fiókunk integrálása. Alapból sincs benne a menürendszerben, ha pedig felrakom mondjuk a GMailt, akkor szól, hogy ez Play Services nélkül sajnos bukó. Nem is lehet innentől bejelentkezni Google szolgáltatásokba, a naptárunk éppúgy nem lesz szinkronban, mint a névjegyzékünk, innen nézve tehát vannak hiányosságok. Amúgy meglepő módon a Redditen kifejezetten nagy irodalma van annak, hogy az AGM M7 hogyan bírható mégis rá bizonyos alkalmazások futtatására, de azért ehhez rendesen bele kell piszkálni.


[+]

Említsük meg, hogy van néhány gyári app is, például a jó öreg AOSP zenelejátszó, ami futhat a háttérben és tényleg kimondottan jól szól a telefon. Akad FM-rádió is, ez Type-C headsetet igényel, van diktafon, számológép, galéria, fájlkezelő is. Sőt, nem maradt ki az értesítési függöny sem, a felülről lehúzható tálcán a gyorsikonok éppúgy megvannak, mint a notifikációk. Van tehát előnyös oldala a kiherélt Android 8.1-nek, tényleg adhat extra funkcionalitást a nyomógombos strapamezőnyben az AGM M7, de értelemszerűen itt elsősorban szükségmegoldásokról van szó: ha kell, akkor ott van a Chrome, jó, hogy látjuk a közösségi médiás üzeneteinket (még ha válaszolni körülményes is), remek, hogy van internetmegosztás, az is jól jöhet, hogy tovább tudunk lökni egy képet, de a Play Services hiánya miatt sok dolog hiányzik (Maps, GMail, Drive).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés