Hirdetés
Adatkommunikáció, telefonálás és üzenetkezelés
Adatkommunikációs téren nincs szégyenkezni valója az F900-nak, hiszem a GSM-modulja négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS frekvenciákból hármon boldogul (850/1900/2100 MHz), adatátvitelre pedig GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és 7,2 Mbps sebességű HSDPA-t is tud használni. Van benne WiFi és Bluetooth is, utóbbi a miniUSB csatlakozóhoz hasonlóan 2.0-s verziószámú, ami sztereó hangátviteli képességet is jelent. Számítógépre kötve a készülék kártyaolvasóként vagy HSDPA-modemként is működik, utóbbi beállításait a Start menüből külön érhetjük el, gyerekjáték az egész.
Telefonkönyvből kettő is van, amik mellett a gyári Windowsost is elérhetjük. Szükségünk is lesz rá, mert a sima gyorsindító telefonkönyv véleményem szerint elég gyenge (baloldali kép), a képes viszont elég jó (jobbra). Az üzenetkezelő kicsit a HTC TouchFLO megoldására hajaz, csak sokkal puritánabb, szépen lapozgathatunk az üzenetek között, a sortörésekkel gondban van ez a felület, egy üres négyzetet rak ki az enterek helyére — még jó, hogy az Outlook normálisan meg tudja jeleníteni őket. A névjegyzékben egyébként annyi embert tárolunk, amennyi csak elfér a memóriában, ez a gyakorlatban közel végtelen számú nevet és telefonszámot jelent, de megjegyezném, hogy extra mezőkből is sok van. A hívásnaplót az Acer Shellből érhetjük el, képes szeparáltan és egyesítve is megjeleníteni az egyes hívásfajtákat.
Az elektronikus leveleket szintén az Outlook kezeli, ami a csatolt fájlok és a hitelesített IMAP szervereket támogatását is jelenti. Szövegbevitelre a Microsoft megoldásain kívül egy felemás Aceres virtuális billentyűzetet is használhatunk, se jónak, sem rossznak nem mondanám, meg lehet szokni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!