Szoftverek, internetezés
A szoftverek között a szokásos Acer kínálattal találkozhatunk. A gyári Today képernyő helyett az Acer Shell nevű beépülő plug-int bámulhatjuk, mely egy virtuális munkaasztalból áll, melyet horizontálisan lehet görgetni. Minden fontosabb dolgot elérhetünk róla, kezdve a hívásnaplótól a képnézegetőn át egészen a zenelejátszóig — jópofa és jól használható. A tálca sem gyári, ha rányomunk valamelyik fenti ikonra (az X kivételével), akkor alatta megjelenik egy nagyobb ikonokat tartalmazó sor, mely abban segít, hogy ne nyomjunk félre. A hangerőszabályzó részből ráadásul rögtön profilt is válthatunk, ami nagyon hasznos.
Van egy gyorsindító menünk a telefonos funkciókkal (Quick Launch), valamint egy másik a kedvenc programjainkkal (Quick Menu), hasznos. A képernyőforgatásról elvileg a beépített giroszkóp gondoskodik, megadhatjuk, hogy mely alkalmazásoknál fejtse ki a hatását, a gond csak az, hogy nem mindegyiknél működik — az Acer Shell például ezek közé tartozik. Az érzékenységén is lehet állítani, rá is fér, mert alapból szinte rázni kell a gépet, hogy történjen valami. Hasznos továbbá az ujjal való görgetés lehetősége, melyhez hangot is csatolhatunk, ha feltétlenül kínozni akarjuk magunkat — ez a funkció egyébként a Windowsos listás ablakoknál is működik.
Programokból elég jól állunk. A főmenüben lévő Multimedia mappában például találunk egy elsőre jónak tűnő képnézegetőt (Album), mely sajnos szinte használhatatlanul lassú, plusz egy csomó béna megoldással terheli a júzert, a zoomolás például fix lépésközökkel történik, igénytelen. Itt található a nagyon szerény hatásfokkal működő, ékezeteket nem ismerő, fókuszálni képtelen névjegykártya digitalizáló szoftver is, valamint a Streaming Player nevű lejátszó, mely szintén Aceres fejlesztés. A Utilities könyvtárba átlépve backup programot, memória optimalizálót, feladatkezelőt és az Application Recoveryt találjuk, melynek segítségével ROM-ból újratelepíthetjük az esetlegesen törölt gyári Aceres programokat. Itt jegyezném meg, hogy az Acer mindezek ellenére arra nem gondolt, hogy a Windows Mobile Professionalban az X gomb nem bezárja, csak háttérbe küldi a programokat, erre tehát nagyon oda kell figyelni, az egyébként is szerény méretű memória nagyon hamar be tud telni. Mint arról már volt szó, a Google Maps és a Google Search is a gyári csomag része, plusz van Voice Commanderünk is.
Internetezésre a gyári Internet Explorert használhatjuk, mely szerencsére nem sokkal rosszabb, mint az Opera Mobile. Az oldalakat szépen, de kicsit lassan jeleníti meg, az olvashatósággal az óriási kijelző miatt nincs baj, a nézetet pedig szépen testre szabhatjuk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!