1More PistonBuds Pro - Szelep Kupa

Kicsi, könnyű, sokoldalú és jól is szól. De azért vannak hiányosságai is.

Bevezető, kialakítás

Megjelenése előtt érkezett a 1More PistonBuds Pro a szerkesztőségünkbe a Goboo jóvoltából, így a hivatalos értékesítés kezdete előtt kipróbálhattuk a fülest. Eddig csak olvastam a 1More termékeiről, a PistonBuds Pro volt az első, amit ki is próbálhattam, a bő kéthetes teszt pedig semmilyen világmegváltó élményt nem adott, de kellemes utóízt hagyott maga után. Az egyik közvetlen előd még a Xiaomi neve alatt működött vezetékekkel, a Piston 2-ről még 2015-ben írt Ákos.

A terméket rejtő csomagolás átlagos méretű, a fülhallgató méreteihez viszonyítva mondhatni feleslegesen nagy is. A zsugorfóliát leszedve, majd a doboz tetejét leemelve egyből a töltőként is szolgáló tokkal nézünk szembe. Alatta némi dokumentáció, három szett fülkagylóba illeszthető gumiharang (S-től L-ig), valamint egy egyik végén USB-A, másikon USB-C töltőkábel található. Vezeték nélküli töltést a tok nem támogat, az USB-C csatlakozó hátulra került rajta, mellé pedig a manuális párosítást segítő gomb. A hordozó összeszerelési minősége jó, nem recseg, nem ropog, a felhasznált műanyag érzetre viszont olcsóbb hatást kelt, mint például a Redmi Buds 3 Pro bölcsője, engem leginkább egy doboz Tic Tac cukorkára emlékeztetett, mint méretre, úgy tapintásra, de azért szerepeljenek itt a pontos dimenziói: 58 × 23 × 37,7 milliméter és 39 gramm.


[+]

A tok elején LED van, ez sárgás színnel jelzi, ha kellő töltöttségünk van, de a fülhallgatókon is egy-egy kisebb, fehér fényű LED található, amik a fehér színnel villogva közlik a kapcsolódást. A zsanér erősen zár, a fülhallgatókat pedig a mágnesek biztosan tartják helyükön. Kialakítása miatt egyértelmű, hogy melyik fülhallgató melyik fülbe kerül, de L és R felirat jelzi a tokon, illetve a fülesek testén is, hogy mit hova illendő dugni.


[+]

Darabja 4,5 grammot nyom a füleseknek, az én átlagos méretű fülemben az M-es gumiharanggal kényelmesen megültek, nem álltak ki nagyon a fülemből, és egy egyórás futás során sem mozogtak el. IPX5 védettségük van, izzadtság vagy apróbb eső elvileg nem tesz bennük kárt, arra azért vigyázzunk, hogy ne mossuk ki őket. Szerkesztőségünkbe fehér tesztpéldány érkezett, ennél a tok teteje és a fülhallgatók szelepfejre hasonlító végén levő érintőfelület fémesen ezüst színű, a fekete verziónál fekete. A termosztatikus szelepfejre emlékeztető egységet megfogva könnyű a hallójáratba bedugni a fülest, és ha esetleg igazgatni kell, akkor sem fogjuk véletlenül parancsra ingerelni az érintőrészt. A fehér tok táskában, nadrág- és kabátzsebben is utazott velem, foltot, elszíneződést nem szedett magára.


[+]

Fülhallgatónként 38 milliamperórás teleppel vagyunk ellátva, ezt egy óra alatt tölti fel a 410 milliamperórás akkumulátort rejtő tok. A tok teljes feltöltése két órát vesz igénybe vezetékkel (5W, 5V, 1A) és összesen 20 órányi üzemidőt ígér vele a gyártó ANC-vel, tízzel többet zajszűrés nélkül. A tesztidőszak alatt én legtöbbször az ANC-t bekapcsolva használtam a cuccot 50-60 százalékos hangerővel, ezzel egy órányi zenelejátszás 20 százalékot merített fülesenként, amivel túlzás nélkül kimatekozható a gyártó által ígért 5 órás időtartam. A teszt során napi több órányi zenehallgatással a tok nagyjából 40 százalékot merült, de két hét alatt nem kért újra töltőt. A zajszűrés a fülhallgató érintőfelületét megérintve, vagy a támogató applikációban is bekapcsolható, van külön átengedő és szélzaj-csökkentő mód is.

Kapcsolat

Bluetooth 5.2 (HFP / A2DP / AVRCP) dolgozik a PistonBuds Próban, de multipont támogatás nincsen, egyszerre egy eszközre vagyunk korlátozva. Az appban beállítottakat megjegyzi és átviszi a fülhallgató eszközök között, viszont azt tapasztaltam, hogy iPhone-nal használva minden egyes alkalommal újra be kellett kapcsolni az ANC-t, mert azt valamiért kikapcsolta a füles. A kapcsolat stabilnak mondható (RSSI: -31 dBm), az iPhone-os használat közben viszont az AAC kodekre való kényszerítés miatt rendszeresen tapasztaltam másodperces hangkieséseket. A másik támogatott kodekkel, SBC-vel Androidon nem volt ilyen problémám, nagyjából 7-10 méteres távolságból is erősen fogta a jeleket a füles. Ha csak egy fülhallgatót használnánk, arra is van lehetőségünk, ilyenkor automatikusan érzékel és mindkét sáv azon szólal meg.


[+]

A 1More Music letölthető iOS-re és Androidra, első telepítés után meg kell adnunk, melyik színű fülhallgatót vettük, ugyanis ennek megfelelő képet mutat majd a kezelőfelület tetején. A menü felépítése egyszerű, felül látjuk a töltöttséget, alatta pedig sorban kedvünkre variálható lehetőségként

  • a zajszűrés módjait,
  • azt, hogy automatikusan megálljon és újrainduljon-e a zene, amikor kivesszük és visszarakjuk a fülhallgatót (ez pontosan és jól működik az integrált érzékelőkkel),
  • az érintőfelület beállításait (két vagy három tapintásra mit csináljon a PistonBuds Pro, lásd a csatolt képen),
  • az alacsony késleltetést ígérő módot (netflixes sorozatnézéshez és YouTube-os videók nézéséhez tökéletes a fülhallgató, szemmel látható csúszást nem tapasztaltam),
  • firmware frissítésre lehetőséget adó menüpontot,
  • a hangszínszabályzót tizenkét előre kalibrált móddal (erről több a következő oldalon),
  • egy gyors útmutatót, ami animált képekkel végigvezet minket, mi mit csinál a fülesen,
  • végül pedig egy “Megnyugtató hangok" menüt, ami mindig nagyon lassan töltött be és szerintem egyáltalán nem volt megnyugtató, amit produkált. Ezek ugyanis csak 10-11 másodperces hangminták, főként szél vagy víz hangjai, melyek nem folyamatos loopon vannak lejátszva, hanem tök random helyen megszakadnak, majd másodpercnyi csend után elindulnak elölről. Az már csak megmosolyogtató hab a tortán, hogy van egy “Világűr” is a listában, ami inkább olyan, mint a házak között süvítő szél. (Mert oké, hogy van szél az űrben, de a hang terjedésére alkalmas közeg nincsen.)

Így néz ki a 1More Music alkalmazás.Így néz ki a 1More Music alkalmazás.Így néz ki a 1More Music alkalmazás.Így néz ki a 1More Music alkalmazás. Így néz ki a 1More Music alkalmazás. [+]

Ha a jobb felső sarokban látható 1More ikonra bökünk, találunk lehetőséget arra, hogy 12 órán át kalibrálja magát a fülhallgató a legjobb hangzásért, meg arra is, hogy a többi alkalmazás fölött jelenítsük meg a párosítási ablakot. Funkcionalitásban és megjelenésben sincs eltérés az iOS és Android verziók között, automatikusan angol nyelvre áll be a program, ezen kívül van orosz, német, kínai, japán és koreai a választható opciók között, magyarul nem tud.

ANC, hangzás, verdikt

A hallójáratba illeszkedő in-ear kialakítással alapból blokkol valamennyit a külső zajokból, az aktív zajszűrés erre jelentősen rásegít. A termék leírása szerint 38 decibelig állítja meg a külső hangokat, ezzel és 50 százalékos hangerővel a Széll Kálmán tér forgatagának zaját teljesen ki lehet zárni az erősre állított ANC-vel. A metró hangja sem fog zavarni, a hangosbemondón keresztül a következő megállót viszont már érteni fogjuk. Az erős mellett a másik ANC-s opció a WNR, ez a Wind Noise Reduction, vagyis a szélzaj-csökkentés, ilyenkor a fülesenkénti két-két mikrofon egyike állítólag a szél hangjainak kiszűrésén munkálkodik. Gyakorlatban ez valamivel gyengébb zajszűrést eredményez, inkább tűnt nekem marketinges trükknek a dolog, mint hasznos funkciónak.


[+]

Van még átengedő mód, ezzel tompán, de érthetően jól hallani, mit mond a másik, nincs zavaróan robothangja a hozzánk beszélőnek, saját hangunkat is a valóságosnak viszonylag megfelelően fogjuk viszonthallani. A mikrofonok telefonáláskor is kellemes hangot biztosítanak, erről a lentebb beágyazott videóban próbáltam némi mintát visszaadni. A teszt során a vonal túlsó végén beszélő egyszer sem panaszkodott arra, hogy halkan vagy szaggatottan érkezne hozzá a PistonBuds Prón keresztül a hangom.

Az alapértelmezett hangprofil kedvez a beszélgetős műsoroknak, podcasteknek, de meglepően kiegyensúlyozott a zenei kép is, amit vissza ad. Aki inkább szereti, ha csak a dob meg a basszus zakatol a füleiben, annak egyből három mélykiemelő EQ lehetőség látja el igényeit, de van elektronikára, popzenére, podcastekre, akusztikus dalokra és vokalistákra kihegyezett mód is. Manuálisan nem állíthatjuk az EQ-t, az előre telepített profilokhoz a Sonarworks adta a nevét.

A hangokat részben titánötvözetből készült 10 milliméteres dinamikus meghajtók szólaltatja meg. Alapértelmezett EQ mellett a térérzet kellemes, a hangzás élettel teli. A középtartomány az eddig nálam járt hasonló árú fülhallgatóknál részletesebb, nem érződik a szegmensre jellemző V-karakterűség túlzott, erőszakos mélyekkel és magasokkal. A részletesség és térérzet teszteléséhez referenciaként a kedvenc Radiohead-albumomat szoktam minden fülhallgatón meghallgatni, a Kid A nem tudott olyan feladatot adni a PistonBuds Prónak, amit utóbbi ne tudott volna jó eredményt hozva teljesíteni 50 százalékos hangerőn. Amint emeljük a hangerőt, a részletesség azonban úgy torzul, illetve aktív ANC mellett számolnunk kell némi folyamatos alapzajjal is. Ezzel nekem általában az a problémám, hogy nyomás érzését kelti a fülemben, a tesztalanynál ilyet nem tapasztaltam.


[+]

Összegezvén a dolgokat: a PistonBuds Pro kellemes meglepetés, korrekt csomag minimális hiányosságokkal. Legfájóbb számomra a több eszköz támogatásának hiánya, a hangminőség és a kényelmes kialakítás kárpótolt. A teszt készültekor a PistonBuds Pro ára 55 euró (közel 20 000 forint), ezzel a Redmi Buds 3 Pro közvetlen konkurense, mely több funkciót kínál, valamivel gyengébb szoftveres támogatás mellett. Akinek a jobb hangzás fontos, annak a 1More szerintem jobb választás lehet, aki pedig a lehető legtöbbet szeretné a pénzéért, az inkább nyúljon a Redmiért. A kategóriában érdemes még megnézni az ANC nélküli Honor Choice-t, illetve ha erősebb zajszűrés és sok basszus kell, akkor a 1More kínálatából a ComfoBuds Pro verzióját, igaz, annak száras kialakítása sokaknak elrettentő lehet.

Virág Dani

A terméket a Goboo küldte el a számunkra, erre a linkre kattintva lehet megvásárolni.

  • Kapcsolódó cégek:
  • 1More

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés