1More PistonBuds Pro Q30 - tarthatna kicsit tovább

Tízezer forint környékén nagyon erős ajánlat a 1More fülhallgatója, de az üzemidő gyenge pontja.

Bevezető, doboz, külső

A 1More évekig a Xiaominak gyártott fülhallgatókat és kiegészítőket, az előző évtized végén viszont saját márkanév alatt is elkezdtek termékeket forgalmazni. A múltban Xiaomi-kötődésű márka vezetékes fülhallgatókat, TWS füleseket nyitott és zárt formában, valamint fejhallgatókat is mutatott már be, a Mobilarénánál pedig jártak teszten a TWS füleseik közül. Ezek alapján olyan kép alakult ki bennünk a márkáról, mint jó áron korrekt füleseket nyújtó opció, ez pedig a PistonBuds Pro Q30-cal sem változott. A 10 990 forintba kerülő eszközt az MStore küldte el hozzánk tesztre fekete színben.

PistonBuds Pro Q30 a kezemben
PistonBuds Pro Q30 a kezemben [+]

A fekete kartoncsomagolás tök jól néz ki, és még a doboz tartalma (füles, töltő tok, S, M és L méretű gumiharang, USB-C töltőkábel) sem mutat rá arra, hogy egy olcsó termékről beszélünk. A 45 grammos, 62 x 24 x 13 mm-es töltőtok viszont már nem tudja tagadni, hogy egy tízezer forint környékén beszerezhető tartozékról van szó, a felhasznált műanyag minősége nem a legjobb, és a zsanér meg a felfelé nyíló fedél sem tűnik a legstrapabíróbbnak. A fülhallgatók is műanyagból vannak, ezek mérete 29 x 21 x 26 milliméter, 4,6 grammot nyomnak, erős mágnesek tartják őket a tokban és ott pogo pines csatlakozón keresztül töltenek. A fekete modellt bronz szín töri meg, ez szerintünk jól néz ki, és egyébként kényelmesek is a fülhallgatók. Ráadásul van bennük közelségérzékelő, így automatikusan képesek a hívást felvenni fülbe betéve, vagy a fülből kivéve képesek szüneteltetni a lejátszott tartalmat.

A doboz és tartalma
A doboz és tartalma [+]

Az IPX5-ös kialakítás kondibaráttá teszi a fülhallgatókat, a húzós basszus pedig rásegít erre. A dugattyúra hasonlító forma végén a vetőcső standard formájú és méretű, így könnyedén cserélhetők a gumiharangok. Számomra a gyári M-es méretű gumiharang kényelmes viseletet biztosított, és jól is szigetelt, a mindennapi ingázás során a bekapcsolt ANC-vel és 50%-ra emelt hangerővel már a külvilág zajait is jól ki tudta zárni.


[+]

Mindkét fülhallgató szárának tetején ott van egy érintőfelület, mellyel irányíthatók a fülesek. Ezzel kapcsolatban nincs jó tapasztalatom, az érintésérzékelés számomra pontatlannak tűnt, csak akkor működött rendben, amikor erővel kocogtattam meg a fülest. A letölthető alkalmazásban a telefonunkon tudunk négy parancs közül választani kettős vagy hármas érintés, illetve érintve tartás funkciókhoz. A bal és a jobb fülhallgatókra eltérő parancsokat lehet beállítani, így lehet az egyik a hangerő emelése, másik a hangerő csökkentése például. A beállítható parancsok a következők: előző dal, következő dal, hangerő fel, hangerő le, lejátszás/szünet, telefon hangasszisztensének indítása. Ha akarjuk, ki is kapcsolhatjuk az érintőfelületet. Az alkalmazásban sajnos nincs magyar nyelv, angolul tudjuk használni.

[+]

A fülhallgatók tároló tokján van egy állapotjelző LED elöl, ez a töltöttséget és a párosítás állapotát jelzi, a szokásos módon. Alul USB-C szolgál a töltésre, mellette a párosítást indító gomb. Google Pixel 9 Pro XL telefonnal párosítottam először a Q30-at, Google-féle Fast Pair nem volt, és nem is tudtam Google-fiókomhoz hozzárendelni a fülhallgatót. iOS-en ugyanígy manuálisan kell csatlakoztatni a tartozékot eszközünkhöz a tokon található gombbal.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • 1More

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés