Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bodrede

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #60363 üzenetére

    Igen, igazad van abban hogy általános megoldás nincs. A megemelt erősséget az adott ország által előírt kereteken belül értem, mert nem volt szándékomban az antenna-erősítő áramkör élettartamát csökkenteni és azzal fűteni. Meg nem minden router kezd azonnal teljes erővel sugározni (pl. most egy Xia_ax3600-at próbálgatok, annak a beépített wifi optimalizálója az 5Ghz-es sugárzást simán közepesre állította). Az antenna tükörrel csak azért foglalkoztam, mert a lakás sarkában volt a router, azaz a tér egyik felét elég volt besugározni (amúgy biztosan hatékonyabb lett volna egy szép magas központi helyet találni neki, de sajna nem lehetett odavezetni a LAN-t). Csak azt írtam, hogy mikkel próbálkoztam mire oda olcsósodott a technológia hogy pl. meg tudtam fizetni a beamforming-ot, ami azonos energiával jobb lefedettséget ad. Mindig van egy lélektani határ amit még hajlandóak vagyunk fizetni, és ha a kívánt megoldás felette van, akkor marad az okoskodás, ami vagy bejön vagy nem. Ha meg nem vagyok tök hülye, akkor eredményeket is el lehet érni (én szeretek ilyeneket kipróbálgatni). Én is biztosan szeretnék Mesh-t, mert nagyon kényelmes és okés, de mindeddig túl drágának találtam és egyenlőre anélkül is jól mennek a dolgok (meg akkor mivel játszadoznék...). Van aki autót tuningol, van aki meg egyszerűen megveszi azt a sportkocsit ami megtetszik neki.

Új hozzászólás Aktív témák