Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #2182 üzenetére

    Ez pedig pont arról szól, hogy nem feltétlen a vallás ismerete a legfőbb érték, hanem sokkal inkább az erre érdemes élet. Itt jön elő az, amiről már beszéltünk.

    hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Hogyan cselekszed az akaratát, ha nem ismered? Az ismeret nélkül nincs követés.... Az arra érdemes élet (te fogalomrendszered) ismerete nélkül nincs mihez igazítani a valós életet... Ezért szvsz elég nagy ellentmondással küzd az első gondolatsorod...

    Hogy igenis a tettek számítanak.
    Nos, leírom, hogyan látom én... A feleségem nem attól feleségem, hogy mos és főz, takarít rám... Ezek mind tettek... de feleségem attól lett, hogy én őt, ő engem válaztott...
    Önmagában a cselekedetei nem teszik a feleségemmé, mert anno az édesanyám is ezt tette, mégsem gondoltam a feleségemnek soha. A tetteket megelőzte egy döntés... és a döntéstől lett a feleségem azzá, aki. És ennek vannak tettekben megmutatkozó következményei... A példa persze nem tökéletes és eléggé sarkított, de megérthető, hogy a tett következmény... Ha a feleségem nem főzne nekem egyáltalán, nem mosná ki soha a ruhámat... stb akkor el lehet gondolkozni azon, hogy van-e egyáltalán kapcsolat közöttünk, van-e tartalma a ''házasság'' fogalmának... (természetesen senki ne gondoljon hímsovinisztának.. nem csak ebből áll a házasság, és nem csak az asszony végzi a házimunkát :), ez csak egy sarkított példa)
    Tehát a tettek önmagában nem tesznek hívővé, és a kimondott szavaknak sincs önmagában hatalma.... Akkor beszélhetünk igazi kapcsolatról, ha a szavak cselekedeteken keresztül is igazolást nyernek... a tettek ennyit számítanak. És kb ezt állítottotta minden keresztény testvérem is a fórumon.

    amit tőlem idéztél, az pedig nem áll ellentmondásban azzal, amit te idéztél.
    Szvsz igen... mert ha Jézust idézem, és azt mondom Jézus szavai alapján, hogy bajban vagy, elveszett vagy annak ellenére, hogy biztonságan érzed magad.... akkor szerinted ítéletet hirdetek, pedig csak Jézus szavai alapján tartok tükröt másoknak... mint ahogy az ige nekem is sokszor tükröt tart...
    Más kérdés, hogy az adott helyzetben van-e felhatalmazásom a tükör mások felé fordításához, vagy inkább először magam felé kellene fordítani, és nekem szembenézni a látottakkal? Van így is, van úgy is... De önmagában a diagnózis felállítása nem bűn, mert ez teszi lehetővé, hogy a ''beteg'' ''orvoshoz'' forduljon és meggyógyuljon....

    Ő és csak ő döntheti el, hogy kit talál méltónak arra, hogy üdvözüljön Senki sem méltó az üdvösséghez... a méltóságunk Jézus halála által van...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák