Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SanSayan

    friss újonc

    Sziasztok,

    Remélem, jó helyre írom.

    Van egy tcl 50c725 ös tv-m.

    Egy ideje a Netfilxen egyes dolby vision tartalmakkal van gondom. A kivalasztott tartalom 4k dolby vision. Az indításkor ki is írja bal felül, hogy dolby vision..

    A kép amúgy szép, de a képfrissítés nem jó. Nem olyan folyamatos a kép...
    A képbeállításokban van a mozgás menün belül a kép tisztaság opció, és egy vibrálás csökkentése csúszka. Ha ez be van kapcsolva, és a csúszkát a 10 es re rakom, mondjuk egy sima hd tartalomnál, akkor a kép folyamatos lesz. Ha leveszem, és kikapcsolom a kép tisztaságot, akkor kevésbé lesz az, akkor kicsit fmdarabosabb lesz...
    Én szeretek mindent úgy nézni, hogy a kép tisztaság beállítás megvan, és a csúszka a maxon áll.

    De egy ideje, jó ideje, egyes netflixes tartalmaknál ez a beállítás nem megy. A tartalomnál a dolby vision beállítás megjelenik, és a fenti opció os, de nulla hatással..Van viszont olyan dolby vision tartalom ahol igen, és nem darabos a kép, és van ahol nem , és kicsit darabos... Bár a színek így is szépek...

    Pl az élet színei a netflixen tökéletes, de a One Piece nem...

    Ha jól tudom, a dolby vision böl van két féle formátum a cmv2 és a cmv4, ha igaz... Ez lehet gond?

    Nem tudom, hogy jól érthetően írtam-le, de tapasztaltatok már ilyet ennél a típusnál?

    A disney és a hbo max os dolby vision és hdr tartalamak szépek és folyamatosak. A youtube on is minden hdr meg egyéb tartalom, HLG s tartalom is gyönyörűen jelenik meg, csak a netflixen nem nagyon...

    A tvt csak a rajta található frissítéssel frissítettem, most azt írja, nincs újabb verzió.
    Jelenleg ezek az adatai:

    Tv+op.rendszer verziója: V5.2.0 (V8-2204200-MF1V520)

    Netflix ESN: NFANDROID-PRC-TCL2019RT51MUHDANDROIDTV-TCL==SMART=TV=PRO-16426- ....

    KERNEL: LINUX LOCALHOST 4.14.198+ #2 SMP PREEMPT Fri Jul 1 19:41:01 CST 2022 armv7I

    A netflix app az mondja magáról, hogy a legfrissebb. Már leszedtem, újratettem, rendszebeállításokat is visszatettem gyárira, konnektorból kihúzás, áramtalanítás stb..De nem lett változás, a legtöbb dolby vision a netflixen "nem az igazi..."

    Tudtok segíteni, valaki tapasztalt ilyet? Ez valami beállítás valahol, vagy valami androidos dolog?

Új hozzászólás Aktív témák