Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WaterWave

    veterán

    avx-en is felraksz egy erősítőt német vásárlással, tonee admin már húzza a szájáűt és moderál, mert hogy szürkeimportos... Azért álljon már meg a menet.. vámunió van azt veszek amit akarok külföldön és azt adok el utána amit akarok... Az hogy ezzel a magyar kereskedőt hozom nehezebb helyzetbe, hogy lényegesen olcsóbban adom el, az meg már nem az én saram, hanem a magyar államé, hogy ráteteti a x %-os áfát.
    Nem érdekel a magyar kereskedő, mert ha én tőle vásárolom meg teszem azt +200 ezer forinttal többért nekem nem éri meg hogy magyar garancia van rá, mert ha probléma van a készülékkel, akkor is minimum jár kölföldön a készülékem, annyi a különbség, hogy azt a magyar kereskedő intézi a garnciát, de nem ott fogják megjavítani... Acernél pl csehországba kellett kiküldenem dobozostul a laptopot, mert ott javították. Kutyát - macskát nem érdekelt hogy most magyar vagy külföldi garancia van rajta.

    Másik példa, a Marantz sr7013-as házimozierősítőm, itthon 599.000-650.000ft. Németországban 1300 euro potom 400... Szürkeimportos? Nem! Azért nem mert az adót ugyanugy kifizettem, csak nem annyit...
    Ha fogom és ezt eladom itthon, akkor mit lát a magyar? Megveszi mert olcsóbb, a kereskedő meg húzza a száját, mert nem tud versenyképes lenni ezzel az árral.

    Jegyezzük meg, union belül vámunió van, mindenen van adó, csak magyarországon belefér, hogy az amugy is rossz átlagbérhez 4-5x drágábban adják azt, amit a kinti 7-8x jobb fizetésekhez olcsóbban.

    • PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Új hozzászólás Aktív témák