Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigdigit

    addikt

    válasz janeszgol #1945 üzenetére

    Valljuk be elég sok szarság védi a kereskedőket is. Íme az én mostani helyzetem. 20.-án vettem egy telefont úgy, hogy aki előrendelte úgy döntött még se kell neki és eladta nekem. Hogy miért nem állt el ő a vásárlástól a franc se tudja egyenlőre. Viszont mint kiderült a telefon kijelzője el volt válva alig észre vehetően. Fólia felrakásakor tűnt fel abban az üzletben ahol ő vette mert az első dolgom volt egyenest mentem tőle valami védelmet rakatni a telefonra. Természetesen első kőrben meg lettem gyanúsítva biztos leesett a telefon...és ki tudja talán még loptam is számlával együtt. Nagy herce hurca árán az üzletben eljutottunk odáig elvileg ma kapok egy másikat mert épp nem volt készleten. Bár inkább arra gondolok elküldték a samunak bevizsgálásra és azért húzódik dolog mert kötve hiszem egy nagy üzlet esetén nincs már raktáron megjelenés előtt. Viszont ha ugyanazt akarják vissza adni én biztos nem kérek egy javított készüléket mikor 72 órán belül vissza került hozzájuk. Ilyenkor jönne ugye az elállás ha már erre kezdtem válaszolni. De elállással csak az eredeti vevő élhet és neki is utalják vissza az összeget! Paradoxon mi van ha közbe meghalt vagy nem közreműködő? Ott állok 14 napon belül és nem lehet érvényesíteni az elállási jogot! Szerencsére jelen esetben megtaláltam az üzlet ide vonatkozó áfsz hivatkozását. Legalább annyi benne van az eredeti vevő kérésére változtathat hogyan és hová kéri vissza az összeget. Mert ugye ilyen adás vétel általában ismeretlen emberek közt történik és senkit nem töltene el jó érzéssel nem a saját számlájára kapja az összeget hanem jóhiszeműségre alapoz. Pár hét izgulás mi is lesz a vége. De a lényeg inkább fentebb volt, hogy valaki megvesz egy pár napos dolgot valakitől és nincs joga elállni a vásárlástól mert extrém esetben jó rá fázhat.

Új hozzászólás Aktív témák