Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz sh4d0w #94 üzenetére

    Jaj istenem kezdődik...Fogja már fel végre azaz ember tömeg, hogy az Android memóriakezelése nem egyenlő a szerencsétlen Windows-éval!
    Az Android esetében nem az a lényeg, hogy 4GB-ból 3GB szabad legyen, mert akkor az azt jelenti, hogy egy programod sincs a memóriában, ergo lassan fognak elindulni, és mivel mindig ki-be töltögeti a rendszer, ezért még az akksit is jobban fogyasztja, jobban pörgeti a cpu-t. Ezt próbáld már felfogni, és a hozzád hasonlóak! Itt a lényeg az, hogy minél több program beférjen a memóriába, és nem az, hogy minél több szabad memóriád legyen!

  • szupermacs

    veterán

    válasz sh4d0w #94 üzenetére

    PC-n nem akksiról mennek a programok, amiket nyugodtan bezárhatsz és megnyithatsz. De ha bezárás után újra megnyitod, akkor nem ugyan onnan fog futni. Itt ha bezárod és megnyitod újra, akkor sokkal több erőforrás megy el rá, ami az akksit is jobban meríti.
    Annyira távol állnak a mobiltelefonok a PC-től, hogy nem igaz. Nincs azzal baj, amíg tele a memória, amíg nem zárja be az éppen képernyőn futó alkalmazást. Amióta már vannak 1 GB RAM-os telefonok, én ilyen nem láttam. Utoljára csak a fél giga RAM-os telóm zárogatott be mindent.
    Nem tudom, hogy felhasználói élményben mennyivel nyújt többet ha 1 giga szabad memória helyett 3 gigád van. Szerintem észre sem veszi az ember.

    (#121) Shyciii: Veled értek egyet. A TW-ben vannak funkciók amik futnak ha bekapcsolja őket az ember, nem úgy, mint egy stock droidban. Nem nagyon lehet őket összehasonlítani, mert több funkciója van ugyan azon verziószámú rendszernek TouchWiz alatt. Ezt tapasztalatból mondom. Előző telefonom szinte stock droid volt (4.4.2 csak az ikonok voltak pár helyen átrajzolva) és sokkal kevesebb funkciója volt amit szoftveresen nyújtott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák