Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa134

    addikt

    válasz Peti78 #19764 üzenetére

    Apró probléma, hogy az eredeti cikk/ forrás PIN üzenetekről szól : 'According to technical reports by the Royal Canadian Mounted Police that were filed in court, law enforcement intercepted and decrypted roughly one million PIN-to-PIN BlackBerry messages in connection with the probe'

    Míg a rendkívül korrekt és szakszerű index már BBM üzenetekről ír. Már azt hittem az index át tud venni egy angol cikket, és hibátlanul értelmezni - de nem.

    2 gondolat:

    1. a BB-k PIN-to-PIN üzenetei 168bites 3DES titkosítást használnak, globális kulccsal. A BBM meg 3DES + TLS kóddal, ami egy magasabb titkosítási szint. Ne keverjük a kettőt. Nem tudom, ki hogy van vele, én 2008 óta BB-ek, azóta nulla darab PIN üzenetet küldtem. Ha a rendőrség ezt a kulcs birtokában fel tudja fejteni, nekem semmi bajom vele.

    2. Sztem nem az az izgalmas kérdés, hogy a kulcs birtokában hogyan fejtenek meg PIN üzeneteket, hanem, hogy hogyan került a kulcs a hatóságokhoz. Szokás nyilván belefosni a ventilátorba, de a legvaloszínűbb, hogy a BlackBerry simán a rendőrség segítségére sietett. Ez benne is van a cikkben: 'The documents shed light on the extent to which the smartphone manufacturer, as well as telecommunications giant Rogers, cooperated with investigators.'

    Tehát :
    - a BlackBerry nem erősítette meg,hogy ők adták a kulcsot, hogy segítsék a nyomozást, de az tény, hogy együttműködtek (a Rogers-szel együtt) , hogy egy gyilkossági ügyben a nyomozást segítsék
    - tehát a rendőrség a kulcs birtokában bement az ajtón
    - nem Jóskapista törte fel a BlackBerryt, sem nem Jóskapista hallgatta le (wtf?) a BlackBerryt

    Ami kérdéses, hogy a hatóságok mit kezdenek a kulccsal, erre az eredeti cikk jól rávilágít: And if the global key is still sitting on a server in the RCMP's headquarters, the potential consequences could be significant.

    Persze ez a hír már mindenhol úgy jelenik meg, hogy 6 éve lehallgatják (wtf?) a BlackBerry-t...

    [ Szerkesztve ]

    Avanti Roma

Új hozzászólás Aktív témák