Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korren

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérek szépen, elakadtam és kétségbe is vagyok esve! :(

    Nemrég összeraktam egy configot, csupa használt cuccból, ennyit engedett a keret.

    - ASUS Sabertooth 990FX R2.0
    - AMD FX-9590

    Kezdésnek 2x4 GB Kingston Hyper X 2400 MHz került a lapba, tegnap pedig vettem bele 2x4 GB GEiL Evo Potenza 2400 MHz RAM modulokat.

    Amint beraktam persze nem indult el gép, mókolás, stb. aztán ment is, BIOS-ban minden AUTO, a memória van egyedül DDR3-2400 MHz -re állítva. Ez el el is indult, AIDA memória benchmark, egész jó értékek.

    Mivel én WoT-al játszom, gondoltam kipróbálom 16 GB RAM-al, menet közben random kilépett, kifagyott. Természetesen a frissen berakott memóriára gyanakodtam, azonban a rendszer most már egyáltalán nem hajlandó felállni, BIOS-ig se jutunk el. Ha a BIOS-ban "Auto"-ra állítom a memóriákat, akkor szépen és stabilan megy, de 1333 MHz-en.

    Kérdésem az lenne, hogy adtam a sz*rnak egy pofont ezzel a plussz 2x4 GB-al, vagy menne ez csak bénázok?
    Adjam el a fenébe a GEiL-t és vegyek másik ugyanolyan Kingstont? Vagy azért ezeknek menniük kéne együtt??? XMP 1.3 = 2400 MHz

    Életemben most látok UEFI BIOS-t először és rengeteg beállítási lehetőség van, süti vagyok hozzá egyenlőre.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [AIDA64 túlhajtás]

    [AIDA64 SPD info1]

    [AIDA64 SPD info2]

    [ Szerkesztve ]

    -I like the misery. -I like this world!

Új hozzászólás Aktív témák