Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • failed

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni Tőletek. A helyzet az, hogy adott egy Gigabyte 870A-USB3L alaplap egy amd ph2 x4 955be-vel. Eddig HyperX Blue ramok voltak benne 2x2gb@1600mhz.
    Vettem egy HX324C11SRK2/8-as rampárt. Viszont mivel az amd nem xmp-s így nekem kellene varázsolni valamit, hogy menjenek is a ramok 2400-on. Több helyen olvastam, hogy a 2400-at kisajtolni nem egyszerű feladat, és elég sok szotyizást igényel, így én beérném a 2100-as felállással is.

    Első soron az a problémám, hogy nem tudom biosban miket kellene átállítanom, és mire. próbáltam olyan értékeket összeállítani, hogy a processzort ne húzzam fel 4.2ghz-re, mert nincs rá szükségem. (rendben, hogy a 212 evo elvinné, de most ez nem lényeg.) De ha nem reklamált közvetlenül indítás után, akkor windows bejelentkezéskor halt le a gép. Próbáltam auto frekivel, próbáltam manuálisan megadni 1,5V-ot... ééés.

    éééés... Ami először szemet szúrt: mintha túl kevés lehetőségem lenne a biosban. 200-500 között tudok választani [ti tudjátok mit](fsb?), és 8x a legmagasabb szorzó. az időzítéseknél is lehetetlen értékek vannak. Amik az XMP profilban meg vannak adva értékek, azokat nem is tudom kiválasztani, mert egyszerűen nincsenek a listában.

    Szóval, tudom, hogy nem tűnök túl hozzáértőnek - nem is vagyok az. De azért ha valaki elmondja mit mire állítsak, akkor meg fogom tudni csinálni.

    F4-es bios van most, minap frissítettem.

    köszönet :B

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

Új hozzászólás Aktív témák