Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz ph_5.5 #50913 üzenetére

    nem vagyok vállalkozó, így laikusként reagálnék...

    "ha nincs végezettséged akkor mégis mi alapján fogják számon kérni ha hibázol"
    Ebben az országban mikor tudsz számonkérni? Mi történik azzal, aki kókler melót végez?
    Ha másként nem cégnevet vált és folytatja, ahol abbahagyta...

    "Még kevesebben fognak tudni megélni belőle... mert így már nem a piacgazdaságról szól vagy arról hogy ha jobb vagy akkor neked lesz munkád a másiknak pedig nem."
    Hogy választanak az emberek fotóst?
    Nem úgy, hogy megnézik a portfólióját?
    Legalább is én ezt tenném.

    Másfelől a nappali képzésekből kiindulva sok felesleges dologgal is traktálják a diákokat.
    Kérdés mennyi az elmélet/gyakorlat aránya.
    Aki jó fotókat készít de nincs papírja (biztos van néhány) miért ne fotózhatna pénzért is?
    Nem tudom hány laikus választ úgy fotóst, hogy báz milyen jól a harmadolóban van a téma, vagy az aranymetszést keresi, vagy látja, hogy valami megvezeti a szemet a téma irányába...

    "20X annyi fotós lesz mint eddig. Kiírja, a megbízó elhiszi hogy fotós mert ki van írva"
    Ez gyakorlatilag mindenre igaz.
    Elhiszed ha a tévé reklámban azt mondják egy termékről, hogy jó?
    Vagy a net is tele van ilyen " Magyarország legjobb - ilyen/olyan - boltja" hangzatos jelzőkkel.
    Árukeresőn is a legjobb bolt, meg az év boltja, vagy milyen titulusok vannak... aztán megnézed 40 visszajelzésből legalább 10 pozitív és már jár a plecsni...
    Magyarország - szvsz - az átbaszások országa. Így kell mesterembert, céget, szolgáltatást keresni, akár van papírja, akár nincs....

    Szerintem, akinek elég a mobiltelefonos kép, az ezután is az olcsó "fotóst" fogja keresni és lehet azzal a minőséggel is elégedett lesz.
    Aki meg szeretne igényes esküvőfotót, az utána néz a dolgoknak és nem müszire
    , kizárólag ár alapján választ fotóst.

Új hozzászólás Aktív témák