Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz OldJohnny66 #25241 üzenetére

    Nem, csak 18-on lehetett, 22-n már bőven 4ghz fölé ment volna a QPI, ami stabilitás szempontjából esélytelen. Az, hogy a QPI lehetőleg gyorsabban ketyegjen az uncore-nál nem alapszabály, hanem inkább csak ajánlás, mivel nagyon változó, hogy reagál rá a proci, valamelyik bírja, valamelyik meg instabil lesz tőle.
    A másodlagos időzítéseket a lapom lőtte be automatán, én annyit mondtam neki, 8-8-8-22-1T. Épp ezért van az, hogyha a gyárilag 1600@Cl7-es ramom annyin is akarom hajtani, jó sokat kell babrálnom a másodlagos időzítéseken, hogy menjen, nem is szoktam vele babrálni. Amúgy a ramom kapcsán ez a "kedvenc" eredményem: [link] Az 1,67V-os ramfesz, amit említessz, az 1,6V vagy 1,625V pont, az EVGA sajnos "rosszul" méri a DRAM és VTT feszt, fölfelé csal nem is keveset, itt van egy olyan kép a régi 24/7 beállításomról, amihez képest az ominózus fekete képkockás hiba előjött, és látszik az is, amit beállítottam, és amit mért: [link]. Végülis +0,075V lett a Vcore értéke. Amúgy a ramfesz kapcsán sokak egybehangzó véleménye szerint nem az 1,65V-os érték, amire nagyon kell figyelni, hanem hogy a QPI/VTT fesz a ramfesz között soha ne legyen 0,45V-nál nagyobb diffi, mert az tudja nagyon hamar kinyírni a procit. Ha érdekel a ramos téma, korábban linkeltem egy érdekes mérést: [link]. Amúgy a QPI-nek sokkal kevésbé mernék az ajánlott max 1,35V helyett 1,44-et adni, mint a ramnak 1,65V helyett 1,67-et... :D
    Viszont az utolsó mondatodbam nem teljesen értem, mire gondolsz... :B

    (#25243) katt777: Sokszor szoktál másokat kritizálni a szövegértésük (vagyis inkább szöveg-nemértésük) miatt. Hát most én mondom neked, hogy leülhet, 1-es. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák