Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    válasz akoska07 #14577 üzenetére

    (#14577) akoska07 ::
    "1-2 gondolatot hozzáfüznék," én is hozzáfüznék, ki kell hogy javitsalak a tisztánlátás érdekében, mert hirtelen indulatból összehordtál egy két zagyvaságot, és tudod EZ nem az a topik ,ahol szó nélkül marad az ilyen és csak bólogatnak rá.... itt azért képbe vannak a topiklakók, szóval bármit nem lehet elhinteni, de ha majd erre jársz gyakrabban , akkor majd megtudod mi a helyzet... úgy mint a QPI-link alapsebességet sem, fentebb kijavitottam már azt amit válaszképpen nekem probáltál elhinteni, ráadásul olyan stilusban hogy az már fáj.....

    kezdjük :...::
    "teljesen felesleges 24/7 beállitásokat keresgélni i7-nél." hogy is van a szlogen :F bün egy ilyen procit nem "tuningolni" amelyikben ajándéképpen bennevan + 800-1000mhz.... nem értem miért felesleges? azért mert neked nem megy vagy valamit nem találsz ? szoljál , segitünk.... :P

    "felesleges,mert alapon is bőven sok mindenhez." nem biztos,, sőt biztos hogy nem, mert például olyan progi vagy játék ami csak 1magot használ annak kevés lehet a 2.66ghz-s alapórajel... ezért jobb feltenni 3.6 - 4.0ghz-re... szóval néha bizony kevés lehet az a alapórajel..

    "olyan erőt képvisel az i7,amit tényleg elég csak összerakni azt' cső."
    nem értem mi köze van az erönek az "összerakni azt csö" höz... ugyanúgy kell ,mint a többi konfigot , összeszereld azt bekapcsolod, utána jön a bios beállitása....

    "a teszt és a tényleges tuning,az más tészta." itt mindenki tesztet és tényleges tuningot csinál, sokan csinálnak tuningos beállitásokat , majd egy stabilistástesztel támasztják alá a müködöképességét a beállitásnak ,amit sokszor 24/7-be szeretnek használni... ha esetleg csak Extreme tuningra gondolsz , akkor az is egy külön műfaj..... az is szép a maga nemében, mint akár a vizhűtés technikája és azzal való foglalkozása...

    "mondjuk a kinzás és társai... na mindegy,hagyjuk."

    "napokat prime-olni ,stabilitást keresvén,mennyire egészéges ?"

    na ezt pont te mondod, ?? :O te vagy a legnagyobb procikiller :D nézd már meg a HQ-eredménytáblázatban , amit te vezetsz... milyen feszeket kaptak azok a szegény procik?? és a core i7 920-adnak mennyit adtál ? 1.6v ? [link] :DDD :Y
    ez mennyire egészséges ? :O
    az hogy valaki prime-ol "napokig" 1.25v-n vagyis alapfeszen, nemértem miért is ne lenne egészséges ? alapfeszen megy , de ha még 1.3v .1.4v akkor sincs baj...
    "mikor hajtod meg ugy a gépedet mint a prime,vagy más komolyabb teszt?" mondjuk a prime és társai valójában egy 100% padlógázt nyomnak a procinak, .. ha azt birja ,akkor a hétköznapi kisebb terheléseknél biztos nem fingik ki... de ha nem , akkor megvan az esély hogy a hétköznapokban sem, mert akár egy komolyabb terhelésnél , behibázhat... ezért kell kitesztelni , melyik órajelhez , mennyi fesz kell akár Vcore , akár QPI/VTT fesz és Uncore , akár DRAM fesz... ezt elöre nem lehet tudni , ezért mindenkinek a saját konfigójába kell kitapasztalni merre hány méter... nagyságrendi párhuzamot lehet vonni, ezért közölnek itt a topikban is eredményeket, ezért tudjuk viszonyitásképpen mihez mennyi kell...

    gondolom te mint újdonsült tulajdonos is , a topikot figyelve , olvasva , szürted le magadnak , milyen beállitás kell és miböl mennyi feszt igényelhet...
    mit mondjak, igy utólag könnyü , amikor már majd lassan 1 éves a core i7 platform...
    jöttél volna tavaly karácsonykor , amikor még csak úttörők voltunk és akkor osztottad volna az értékes informácioidat :)

Új hozzászólás Aktív témák