Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    hát az elözö 4.1ghz @ 1.26v eredménynél nem volt valami teljesen jó, mert ahogy még egy pár progit nyitottam volna , belenyekkent a gép és kéket dobott,újraindulással... mindig akkor amikor elkeztem progikat nyitogatni cpu-z,everest,stb... elsö tesztnél 25 perc után kb. második nekifutásnál meg kb 35 perc után, de amig nem piszkáltam addig tök jó ment.. :) ahogy elkeztem piszkálni a fénykép készitéshez , akkor nyekkent meg. lehet hogy pont a határvonalon táncolt a proci.... most levettem 2bclk-t és igy 4050mhz lett az órajel... igy már jó volt a teszt alatt , nem nyekkent meg, és bármennyi progit nyithattam meg, semmi kéket nem csinált.. szóval most stabil lett... utána gondoltam hogy leveszek a a RAM feszböl 0.05v-t és a QPI/VTT-böl is 1.32v-röl 1.28-ra..
    nálam úgy van hogy a ram feszhez hozzátesz még 0.05v a biostar lap... tehát ha 1.64v-t állitok be akkor 1.69v lesz belöle a T-power szerint.... szóval folytattam a tesztet és nem volt jó , megfagyott..... valami kevés volt. két próbateszt után úgy nézett ki hogy a RAM feszt kéri vissza ,úgy ahogy volt... bios 1.64v, ami 1.69v lesz... a QPI/VTT fesz csökkentés bejött, mert 1.28v-vel megy 3280mhz Uncore.. jelenleg mondhatom stabilan.... úgy hogy 5gb memo van terhelve.... nem nagyszám , mert a ramok se mentek valami csodálkoznivaló órajelen, hanem csak 1540mhz-n cl8-ba... tehát semmi külünös, de kevésnek vagy rossznak sem mondható.. mindenesetre egy 24/7 beállitásra biztos támpont lehet ez a beállitás nekem.. egyenlöre..

Új hozzászólás Aktív témák