Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz 80hun #37691 üzenetére

    nem a minosegevel van godom hanem a kezelhetosegevel. manualban teljesen agyatlan, ha mar nincs stabi akkor legalabb lehessen rendesen hasznalni. se fokusz skala se rendes manual, az AF meg azert nem olyan villam mint egy rendes usm-nek.
    a tobbi obi meg nagy, azt se ertem hogy 24,28,35 van stabisban es utana luk van, pedig inkabb a 40-50mm korul lenne haszna. a 16-35IS vagy a 24-70IS meg batar nagy es nehez. nekem valahogy hianzyik a 24,28 2.8IS utan a tobbi hasonlo esszeru cucc (35/40 2.8IS, 50 f2 IS ilyesmik).
    neztem a tamron/tokina/sigma vonalat, de nincs IS plusz meg marha nagyok es nehezek is, 1.4-es fenyero 35-re, mondanam minek? a stabit nem valtja ki, persze biztos van aki erre izgul en jobb szeretem a hordozhato meretueket (pl ott a 28 f2.8 non is, vagy a 35 f2.8 elso verzio, csak hat eleg ergya a fokuszmotor, nincs IS es az af kapcsolo is eleg gyengus).
    meg a voigtlandernek vannak (voltak) jo obijai, kicsik es ef kompatibilsek, jo manual fokusszal (skopar/ultron). de nincs IS, nem gyartjak, nem kaphato, ritka hasznaltan es draga is.

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák