Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoXon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Par honapja vettem egy Yamaha Artistic Jog-ot, tok jo allapotban van, meg vagyok elegedve vele. Viszont felmerult ket kerdes a hasznalata soran:

    - Az olajtank kijelez. Elmentem benzinkuthoz, ott 2-stroke motorolajat ajanlottak, melybol 1 liter csekely 3200 Ft lett volna. Tudom, hogy vannak motorok, amibe a kevereket 1:40 aranyban kulon el lehet kesziteni sima 95-os benzin plusz ezen olaj keverekebol. Viszont az ules alatti kis tartalyba is ezt a tipust kell tolteni? Nincs valami olcsobb, de jo megoldas? Ja, es milyen tipust ajanlotok?

    - A hatso lengescsillapitommal valszeg gond van, de nem tudom pontosan hol lehet a hiba. A hibajelenseg az, hogy ha van egy nagyobb bukkano, akkor olyan, mintha a hatso villa fennakadna, vagy a kerek a vazhoz a kerek feluletevel hozzaerne, nem tudom mi adja ki a hangot, de olyan kb., mintha a dudat megnyomnam :) En inkabb ez utobbira tippelnek, es a hang pedig valszeg az, hogy a gyorsan forgo kerek surolja a sarhanyot (vagyis hat az ules alatti sart felfogo muanyag lemezt). Volt mar valakinek hasonlo gondja? Mit kellene cserelni, azt a hatso rugot/teleszkopot? Mikor megvettem, szetkaptam az egesz mocit darabjaira, tobbek kozt azt is leszereltem, es megtisztogattam. Fura volt, mert az hittem az a kulso rugo csak a kemenyebb rugozast szolgalja, es azt gondoltam, hogy a ''rugoban rejlo'' teleszkop valamifele olajjal van toltve es az szolgalja a lengescsillapitast. De nekem nem ugy tunt, hogy abban olaj lenne.

    - Baloldalt hatul a kerek kozeleben van egy kis feher sapka, rajta OIL felirattal. Gondolom ez lehet a valtoolaj. Ezt milyen idokozkent kell cserelni? Ja, es ha cserelem, akkor hogyan lehet leereszteni, majd ujratolteni? Es milyen tipusu olajjal?

    Hat, elso nekifutasra igy kb. ennyi lenne. Kulonben jo a forum, mar hetek ota kerestem hasonlot robogo temaban, es orommel lattam, hogy vegre megnyilt egy! :)

Új hozzászólás Aktív témák