Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz biker #34673 üzenetére

    Te jövedelmet szerzel szerintem (nincs költséged, de hasznot húzol). Az üzemanyagba beszállás nem teremt neked jövedelmet (semmilyen mérhető hasznod nincs abból, ha elviszel valakit, de arra meg nem vagy kötelezett, hogy esetleg hátrányod származhasson - amennyi előnyöd van a több utasból (mondjuk nem unatkozol) épp annyi hátrányod is van (mondjuk 1 dl-el többet eszik a kocsi :P ). Mint mondtam, ezek jelképes összegek jellemzően. Illetve magánemberekről van szó.

    Nem vagyok jogász, laikusan kb a fenti az életszerű. Persze tudom, hogy biztosan van olyan jogász, pláne revizor, aki úgy értelmezi a szabályokat, ahogy azt ő szeretné, és ha hatóság áll mögötte, akkor az ő értelmezése lesz a "szent". De ez nem változtat azon, hogy a törvényeknek igazodniuk kell(ene) valamennyire az életszerűséghez. Tudom én, hogy kishazánkban ez a viszony néha egészen szürreális, "szerencsére" ezt kivülállóként szemlélem. Szerintem a tv itt sem más e téren, mint otthon, de itt ez így van értelmezve és működik is. És én még olyat itt nem hallottam (de otthonról sem), hogy telekocsis (nem feketéző személyszállítót!) vezetőt valaha is adócsalásért megbüntettek volna.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák