Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AcCEsS

    senior tag

    válasz pictigjis #68017 üzenetére

    Sajnos nálam 92% a PMÁP (korábban MÁP+) túlsúlya, ami nem éppen a diverzifikáció mintapéldánya. Mentségemre szolgáljon, hogy nem értek a pénzügyekhez, és a maradék 8%-ot is csak a segítségétekkel, a tanácsaitok révén hoztam össze. Most már van némi OTP + ETF (MSCI World), illetve némi kripto befektetésem is, amiket - egyebek mellet, valamint folyamatosan kontrollálva - fel kívánok emelni az egészséges százalékarányra. Az itt olvasott infók tettek pénzügyileg sokkal tudatosabbá, amiért hálás vagyok nektek. Ezek a tanulás hetei/hónapjai, valószínűleg ez idő alatt fogom a legtöbbet veszíteni a külső - és nem szokványos - hatásokkal szembeni nem kellő felkészültségem okán. Ami előny, hogy ezt - talán - nem teljesen tudatlanul, de sajnos részben tehetetlenül teszem. Habár, néha úgy érzem, hogy össze kellene fognom a tőzsdei spekulánsokkal, mert bármilyen részvényt vásárolok, az tuti esni fog, ha meg eladom, akkor meg emelkedik. Ezt felhasználva jutnának ötlethez a spekulánsok, amiért fizethetnének nekem jutalékot. A vitzet félretéve, a pénzügyi-befektetési téma egy számomra rendkívül érdekes és kihívásokkal teli terep, ami tuti újabb csalódásokhoz/élményekhez fog juttatni a közeli és távoli jövőben...

    [ Szerkesztve ]

    AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Új hozzászólás Aktív témák