Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz AcCEsS #68027 üzenetére

    Ne csalódásként éld meg, ha valami nem a számításaid, vágyaid szerint történik, hanem tanulságként. :K Másrészt ne azt nézd, mit nem értél még el (tőzsdei arány), hanem azt, hogy az ország lakóinak többségénél már többet tettél az anyagi biztonságodért és jobban is hoz a pénzed, mint a többségnek (bankszámla).

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz AcCEsS #68027 üzenetére

    Én részben a barátom példáját követem, az egyszerűbb. Vesz pukkant lakásokat kb. 30M körül, rájuk költ 5-öt, eladja 39-40 körül. Évente 3-4-et kényelmesen kipörget, vagyis 10-15M alsó hangon megvan rajtuk. 30M tőkére az elég jó! Ha nem pörög ki ennyi, az ingatlan akkor is tartja az értékét, követi az inflációt, bár kivenni ilyenkor nem egyszerű a pénzt, de fogjuk ezt fel egy longos kötvénynek, ahol akár 5-10 évig is képes beragadni a pénz. Nálam ez kiegészül most PMÁP és P€MÁP papírokkal -amiért köszönet az ittenieknek, mert egyébként soha nem foglalkoztam direkt pénzügyekkel, állampapírom se volt, nem volt rá szükség-, illetve van váltva ojró is. Ha évente csak egy lakás pörög ki, nekem már bőven megfelel mert az is jobban hoz bármilyen papírnál.

    A dolog előnye, hogy nem kell állandóan, napi szinten figyelni a híreket és kvázi rulettezni a papírokkal pár százalékért. Rengeteg idő a tőzsdei működés megértése és űzése is, ráadásul ha nem figyel az ember, könnyen bukhat. Fenti megoldással csak az államcsőd és az ingatlan szétbombázása a reális rizikó, emellett viszont kevésbé időrabló.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák