Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz FireShadow #4734 üzenetére

    Igen, szarabb a minősége, mint egy régi 5MP-enek.
    Erről már sokszor sok helyen értekeztem, most beidézném az egyiket, lusta vagyok újraírni :D

    ''a részletgazdagság NEM egyenlő a szenzor felbontásával megapixelben. Klassz dolog, hogy kompakt gépekbe - most már zsebkompaktokba is - beleraknak 8-10-12 megapixeles érzékelőket, azonban az objektívjük egyszerűen képtelen ezeket kiszolgálni. Az objektíveknek van egy paramétere, a feloldás, ami meghatározza, hogy hány képpontot képes kirajzolni - kissé pongyolán megfogalmazva. A zsebkompaktok objektívjei nem írnám le, hogy az adott szenzorméretekre hány képpontot rajzolnak ki, mert el szeretném kerülni a közfelháborodást, de olyan messze van az érzékelőik pixelszámától, természetesen negatív irányba, hog ihajj.... Bridge gépeknél valamennyire jobb a helyzet, de ott sem mondanám, hogy az objektívek kirajzolják az összes képpontot, amit az érzékelő hasznosítani tudna. Összesítve ebből úgy látszódna, hogy a minnél több megapixel rázsúfolásának az adott méretű érzékelőre nincs sok hatása a kép minőségére, ez azonban nincs így: az elemi érzékelők mérete szükségszerűen egyre kisebb lesz, így romlik az amúgy sem fényes dinamika és nő a zajszint.''

    Összefoglalva: semmivel nem lesz részletgazdagabb a képe, mint egy 4-5 megapixelesnek, de zajosabb és kisebb dinamika átfogású képet kapsz.
    Azért fogalmaztam úgy, hogy közröhej, mert 10 megapixelt még a 100 ezer körüli objketívek sem rajzolnak ki tükörreflexes gépek szenzorára, így egész valószínű, hogy a kompakté képes kirajzolni...

    Ettől függetlenül ez a trend, persze, és legalább nem egy 1/2,5''-es CCD-re tették azt a 10 megapixelt, hanem 1/1,7''-esre, kissé csökkentve a negatív hatásokat.

Új hozzászólás Aktív témák