Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    Ez a Spotify vs Tidal dolog nem hagy nyugodni.... bocs.
    Mindkettőn meghallgatható egy kifogástalannak mondható felvétel, a 2L audiophile reference recordings (The Nordic Sound) Mozart: Violin Concerto No. 4 In D Major Kv 218 - Allegro.
    Hallom a különbséget, sokadszor hallgatom, próbálgatom. Szinte 10/10-el eltalálnám, ha ugyan azt a részletet egymás után játszanák. Pedig nekem csak egy alig HiFi cuccom van egy rossz akusztikájú szobában.
    Az viszont igaz... ha a két meghallgatás között eltelne 1 óra és közben mást hallgatnék vagy mást csinálnék biztos nem tudnám melyik melyik.
    Szerintem ez a valós körülmény, nem az hogy flacot mp3-ra konvertáljak, az nem életszerű. (de majd azt is kipróbálom.)
    .
    Még azt hozzáteszem, hogy kényelmi okból mégis több spotify-t hallgatok.
    Meghogy ezen a lemezen van egy Gregorian mű is, nem ismertem korábban, de egy kellemes közepes hangerőn hallgatva olyan mintha ott ülnék a templomba.
    Kb. ezért volt érdemes megvenni a cuccot. Bő húsz éve nem hallgattam így zenét, akkor születtek a gyerekek és alakult át az életünk, új lakás, új gondok, egész más dolgok váltak fontossá....

Új hozzászólás Aktív témák