Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz #92251648 #92259 üzenetére

    "Zenehallgatás nélkül miként értelmezzük a hifizést?"

    Aként, mint az összes többi olyan hobbit, ami teljesen eltávolodott az eredeti tárgyától. Én személy szerint ezt "kütyüzés"-nek hívom. Szerintem van olyan hogy kütyüzés hobbi, ahol azzal tölti el szabadidejét a hobbista, hogy teszteket olvas, készülék adatlapokat néz, beszerez dolgokat, majd lecseréli, stb. Ez maga a hobbi és a tárgya lehet hifi, amikor audio teszteket olvas, olyan adatlapokat néz, stb. De lehet a tárgya más is, pl fényképezés, ahol fényképezőgép teszteket néz az illető, olyan adatlapokat, stb. Vagy bármi lehet a tárgya ennek a hobbinak. Nincs ezzel baj szerintem. Mindenki úgy tölti az idejét ahogy tudja. Ehhez a hobbihoz nem kötelező magának a hobbinak a tárgyához is érteni, vagy szeretni azt. Mint azt az általad megidézett hátrahagyta a zenehallgatást mondat is megénekli. Ugyanúgy nem kötelező szeretni fényképezni, lehet hogy aki megveszi a legújabb f.gépet és nézi a legújabb teszteket, nem is készít évi pár rossz turistafotónál többet. Ez az egyik véglet. A másik, hogy valaki csak a zenehallgatás iránt érdeklődik, ez a hobbija és nem érdekli a hifizés, elvan a BT hangszórójáról. Vagy aki szeret fényképezni, tud is, de elvan az ezeréves találomra választott f.géppel és egyáltalán nem érdekli mik az újdonságok. Ez a két véglet, közte meg azok vannak akiket a zene is érdekli, meg a hifizés is, meg azok akik szeretnek fényképezni, de nézik is a teszteket, stb. A többség ilyen, aki valamilyen arányban keveri a kettőt, de nem kötelező, így vannak akik meg nem és csak a hifi zenehallgatás nélkül. Ez van, nincs ezzel baj.

Új hozzászólás Aktív témák