Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz AMDFan #85936 üzenetére

    Ahogy írtam, ennek a sebességeltérésnek kb annyi következménye van, mintha a fejünkkel biccentenénk egyet a moziban. Ha ettől szétesik a térhatás, akkor ott valami nagyon nem stimmel. Jó szándékom jeléül 10 méterrel számoltam, de a lakószobákban szokásos 3-4 méteres hallgatási távolságnál az időkülönbség még kisebb, távolságra átfordítva 1-2 cm-t jelent. Melyik zenehallgató az, akinek ennyit sem mozdul a feje zenehallgatás közben? Tudatában annak, ennél mennyivel durvább hatása van a teremakusztikának a hangnyomás görbére, fázismenetre, torzításra nézve, valóban mellékesnek tartom a leírt jelenséget. És hát ugye a többség az akusztika jelentőségét is hanyagolja.

    A lejátszó szoftverek produkciója közötti különbséget a többség nem veszi észre, jellemzően azért, mert szerintük nem is lehet eltérés. Én néha hallok, néha nem. Van olyan hobbitársunk, aki ennél enyhébb eltéréseket is hall(ani vél). Kinek van igaza? Nekem teljesen mindegy. Szerintem mindenki hallgasson a saját fülére, ne másokéra!

Új hozzászólás Aktív témák