Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Giovanny #40721 üzenetére

    Én ezek közül a NAD-ot és a Yamahát venném, de én is azt mondom, hogy vegyél használtat.

    (#40732) gorbep
    "Én nem tudom miből építik.... de egyszer hallottam, nekem tetszett, de ízlések és pofonok.... kérdezzük Kammerert.... :U
    Neki bizonyára tetszik a hangja, különben nem vett volna ilyet, az ára elég borsos..."

    Kérem, ez a két mondat a rossz fogalmazás révén inszinuációvá vált, a felületes olvasó számára úgy tűnhet, mintha nem János kolléga, hanem Kammerer vett volna Zeuszt, és neki tetszene. Helyreigazítást kérek! :Y :Y :Y

    Komolyra fordítva a szót, Kammerer az alábbi hozzászólásában kifejti, hogy Ozzy-nak van igazsága, amikor a Monaudio-t (például a Zeuszt) cseszteti, mert a Monaudio hangdobozok ügye félig porhintés. Illetve ez régi vita a hifi berkeiben, hogy szabad-e, egyáltalán lehet-e szarból várat építeni, illetve hogy a Monaudio tud-e szarból várat építeni. Ugyebár, amikor az általuk felhasznált olcsó, de nem feltétlen gagyi, jobbára Videoton hangszórókból próbálnak audiofil árszintű hangdobozokat létrehozni mindenféle audiofil jellegű eszköz bevetése, többek között a hangszórók feljavításával való kísérletezés révén (impregnálás, rezgéscsökkentés, mágnesgyűrű...), akkor ez a szarból várat építés minősített esete. Jobb helyeken jó hangdobozt/audiofil hangdobozt jó hangszórókból/audiofil hangszórókból szokás és illik építeni, Magyarországon azonban termett néhány gyártó (többek között a Monaudio, Taylor Accoustic...), akik iszonyú drága hangdobozokat készítettek/készítenek iszonyú olcsó hangszórókból, több-kevesebb sikerrel, de mindenképpen vitatottan, és vitatott eredményekkel. A Zeusz is erősen vitatott, hogy alkalmas-e házimozin kívül másra is, Kammerer határozottan leszögezi, hogy ő nem akar határozottan állást foglalni a vitában, mindazonáltal a kétségeinek ő is hangot ad, a meghallgatásos élményei alapján is, ezek a meghallgatásos élmények azonban már a fenti okok eredményeképpen kialakult előítéletei kialakulása után valósultak meg. Mindazonáltal Kammerer határozott véleménye, hogy drága hangdobozt drága hangszórókból illik építeni, ez alól "nyugaton" általában az alsó ársávban vannak kivételek, lásd Tannoy olcsóbb hangdobozai, JPW Sonata/Audio Note, Mission/Gale/Goodmans... belépő szintű hangdobozok... Szóval "nyugaton" megesett már néha, hogy sikerült szarból várat építeni, de ez inkább az olcsó ársávra jellemző, a drága hangdobozokat ott jellemzően drága hangszórókból építik - illetve építették, mielőtt a kisz szálga kezeckék mindenhová betették a lábukat...

    (#40735) mijos Ez kicsit hasonló helyzet, illetve kicsit a fonákja is annak, mint amikor anno a Defy topikban kérdezted, hogy "megéri-e ennyiért", és Chab7 visszakérdezett, hogy erre a kérdésre Defy topikban milyen választ vársz? A laikusan (kisebb baj), és hiányosan (nagyobb baj) megfogalmazott igényeid alapján eleve nehéz lenne konkrét tanácsokat megfogalmazni, de valóban nem véletlenül jelezték a kollégák, hogy ebben a topikban 5.1-es házimozi és/vagy gamer "hangberendezéshez" nem várhatsz tanácsokat, mert az nem hangberendezés, ellenben ez a topik az idézőjel nélküli hangberendezésekről szól, amelyek jellemzően kétcsatornás sztereók - ritka kivétellel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák