Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #40376 üzenetére

    Nem bfejezem, inkább helyettesítem: Nem ment el a kiadóba masterelésre! Jellemzően ugyanaz a hangmérnök készítette ugyanott a masterelést, már ha kellett egyáltalán az adott folyamatban masterelni, illetve a jobbak lehetőleg eleve úgy készítették a felvételt, hogy ne legyen rajta mit "masterelni" a kényszerű RIAA korrekción kívül. Az csak az újabb korok (popzenéből eredő) divatja, hogy itt-ott-amott készítgetik a felvételeket, aztán meg mások emitt-amott még eljátszogatnak vele ("masterelik") a saját szájuk íze szerint, és ezt még sokszor úgy is állítják be, hogy "feljavítják". Az egy utólagos jelenség, hogy megjelentek és szakosodtak a mastering mérnökök, az "én időmben" az ilyenek jutalma a defenesztráció lett volna a prágai vártoronyból.
    Szerk.: Megjegyzem, az "én időmben" a hangmérnök odament a vágómérnökhöz a lemezgyárba, és együtt készítették a matricát, megegyezvén, kompromisszumra jutva egymással, hogy hogyan lenne jó, és abból mit lehet megvalósítani technikailag, lehetőleg úgy, hogy ne csak egy eszmei lemezjátszón, hanem a zenehallgatóknál levő valós lemezjátszók többségén le lehessen játszani aztán a lemezt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák