Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorra

    őstag

    válasz Ear001 #38850 üzenetére

    Mint láthatod, nem vitattam, hogy az ajánlott kábelek jók lehetnek. Különböző filozófiák mentén lehet rendszereket építeni. Érdemes akkor ezt részletesebben is kifejteni:
    Vegyük azt az "ideális" esetet, hogy a kábelezést hagyjuk a rendszerépítés legvégére.
    Mitől függ, hogy milyen kábeleket választunk?
    Egyrészt, a teljes rendszer összhangzásától, ami a forrástól az akusztikáig, jó esetben nagyon sok mindent tartalmazhat, például a mostohán kezelt állványokat is.
    Másrészt, a rendszer tulajdonosának a hallásától, ízlésétől és nem utolsó sorban értékítéletétől. Vagyis, hogy milyen áldozatra hajlandó bizonyos hangminőség változásokért, amiket hall.
    Ezt neveztem én az összes tényező halmazának.
    Ha nem ez a sorrend, az sem tragédia, de akkor a már korábban beválasztott kábel, kábelek, befolyásolni fogják őt az egyéb döntésekben, pl. ha egy DAC-ot próbál ki, vagy más készülékeket próbál, amelyek között nüansznyi különbségeket hall.
    Természetesen ez egy ördögi kör, nincs legjobb módszer, de felhívtam rá a figyelmet, hogy többféle is létezik, és érdemes ezeken gondolkozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák