Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz sultansmith #36927 üzenetére

    Hát ez sajnos eléggé így van, és igaz az is, hogy amit leírtam, az elsősorban a(z ötvenes) hatvanas években volt. Széles körben igaz az is, hogy "A lényeg, hogy a mai stúdiókban a történet nem arról szól, hogy a valóságot kívánják visszaadni, hanem arról, hogy egy olyan anyagot adjanak ki, ami leszédíti a hallgatót. A valóság unalmas."

    De ne csak a Metallica-ból indulj ki, vagy ha hifiről van szó, akkor ne a Metallica-ból indulj ki, ergo ne a popzenét vedd mércének, hanem a zenét ("komolyzenét"), népzenét. Induljunk ki abból, hogy a hifista (az audiofil) elsősorban zenét hallgat, és legfeljebb másodsorban popzenét. (Példád, a Metallica ugyebár a pop- és a rockzene határán mozog, ehhez megjegyzem, hogy a rockzene is többé-kevésbé populáris, azaz popzene, de én meg szoktam különböztetni a rockzenét a "tipikus" popzenétől, mert a rockzene sokszor áll közel vagy éri el a ("komoly")zene szintjét.) A zenék, népzenék felvétele során azért manapság is elsősorban az a hangmérnöki szemlélet érvényesül, amelyet leírtam, amely elsősorban a "valóságra" törekszik (az meg egy más kérdés, hogy egyébként a stúdióeszközök technológiája és színvonala sokat romlott az ötvenes -hatvanas évek óta - kivétel a kivétel, mert persze az is van), és jellemzően a popzenék hangmérnöki szemléletében és módszereiben érvényesül, amit te mondtál. A hifista (audiofil) számára legyen mérvadó a zene, ne a popzene - gondolom én, "remélvén", hogy sokan ezen majd felháborodnak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák