Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #84221696 #34576 üzenetére

    Üdv.
    Én is kezdő vagyok, s én úgy tudnám elképzelni (egyre jár az agyam ezen az első hsz-en :B ), hogy:

    Üdvözlünk a topikban!
    Ha kezdőként vagy itt, akkor kérdéseid ez alapján tedd fel:
    Mit szeretnél venni, mennyiből, milyen zenét hallgatsz, és mekkora helységben fogod hallgatni a rendszert, esetleg eddig mit hallgattál, illetve milyen darabok vannak most tulajdonodban. Ahhoz, hogy ezeket a kérdéseket helyesen tedd fel, olvasd el az alant lévő pár sort:
    A HIFI zene hallgatásról kezdőknek, dió héjban:
    S itt jönne egy nagyon alap 30-40 mondatos, 5 perc alatt átolvasható, szakkifejezésektől szinte teljesen mentes útbaigazító:
    1: A HIFI sztereó zene hallgatás alap elve pár mondatban: milyen zene milyen rendszeren szólal meg a legjobban, szemlélet, felfogás, buktatói, tévinfók (pl nem a jó hangos a jó, vagy ne akarj minőségi hangú darabokkal foci pályán vagy torna teremben bulit csinálni), a hallgató helység akusztikájáról és annak jelentőségéről pár mondat, formátumok jelentőségéről pár mondatot, felsorolni az általánosságban hallgathatónak mondható formátumokat, kezdve talán az MP3 320 Kb/s-al mint minimum ajánlott minőség. (egyik legfontosabb dolognak tartom, minden rendszer csapnivalóan szól az 56 Kb/s-el, de sok kezdő csak a PC hangszórókon hallgatott zenét, a telefon is húdejól szól, aztán bekapcsolja ugyanazt a zenét a frissen össze rakott rendszerén és kimenekül a szobából :U ).
    A jó minőség alapjai, erősítőknél, forrásnál, hangfalaknál, kábeleknél, néhány közismert gyártó jól sikerült darabjai (kábeleknél megemlíteni itt lassan közismert és jó árú hazai gyártókat, mint Fapaci, Kácsa, amíg itt nem olvastam róluk, nem is tudtam, hogy léteznek), lehetséges források (pl AVX fórum, erről itt hallottam először, Hardver apró, ez meg keveseknek jut eszébe), illetve a nem javallott márkák (LG, Thomson) és a nem javallott rendszerek felsorolása (minihifik, házi tákolású amatőr hangfalak, stb).
    Ez után lehetne írni, hogy ha szeretnéd alaposan megismerni a Hifizés alapjait, akkor olvasd át figyelmesen az első hozzá szólást, tanulmányozd és csemegézz kedvedre, jó szórakozást!

    Ezek után jöhetne az, amit a haladók, a tapasztaltak is szívesen olvasgatnának, illetve azok is, akiket mélyen érdekel a dolog, lázba jönnek egy-egy remekmű, vagy újdonság (pl új hangfal állvány, vagy zajelnyelő, vagy egy új technika láttán), jöhetne a profi, mindig bővülő több száz mondatos leírás, linkekkel, útmutatókkal, Logout-okra mutató linkek, tekintélyes szakoldalak, stb, azaz minden, ami a HIFI-t jelenti akár egy embernek is. Jöhetnének a trükkök, amik pár ezer forintból megoldhatók és közelebb visz a minőségi zene hallgatáshoz, kategorizálások, össze függések, egy-egy kiállításról képek, tapasztalatok, élmények...egy NAGY, szerte ágazó infókkal és tudással tarkított HIFI fórum tárháza.

    Szóval kéne a kezdőknek egy abszolut kezdő szintet feltételező minihifis, pc hangszórós előélettel, mindegy mi szól, csak dübögjön egy kicsit ismeretekkel rendelkező, de ettől többre vágyó embereknek támaszul szolgáló Első hozzá szólás.
    Második részbe meg minden, ami haladó, profi és magas szintet színvonalat képvisel az audio-stereó hadszínterén :)

Új hozzászólás Aktív témák