Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz bkercso #19828 üzenetére

    Tehát ha én a felvételi láncban elhelyezek egy Earthworks ZDT 1022 mic preampot (1-200khz-linear-130db dinamika),
    Earthworks QTC30 mikrofont (5-30Khz linear 6dba saját zaj)
    Prism AD-2 konvertert (130 db dinamika 108dba saját zaj 0-ra kivezérelve)

    Akkor a kábelek csereberéje során nem lelek olyan megfogható hangi tulajdonságot lejátszáskor tetszőlegesen drága/olcsó hanglánc (192/24bit linear) felvételének statisztikai analízisében, ami igazolná, hogy a kábel miatt az akusztikus kicsatolás (hangszóró után....) akusztikai információjában az adott mérési pontosság mellett észrevehető változást okoz a kábel/tápkábel....jelenléte.
    Ha ezt elfogadjuk, tudunk beszélgetni a hifiről továbbra is, mert azt mindannyiunk szereti. Én is.
    Akkor a mai fizika és méréstechnika egy fos.
    Hallásélettanilag a fül kb. ennek a felbontásnak az 1/30-át tudja nemlineárisan. A két fül együtt és a "szoftvert" beszámolva maxxxx kb.1/15-ét. És a tudat ebből kurvapontosan ítélni tud, hogy jobb.. Szóval Feladom.
    Én hallok, mint a denevér. Szoktam vakon közlekedni bejárt utakon és mindig bedugom a fülem hangos helyen és bármikor zenében +-5centet pitchben meghallok egy háttérhangszerből és hallom, hogy a felvételben az énekes mögötti -78db zaj a konverter vagy a preamp.. Mégsem hallok semmit abból amiről beszélgettek és ez kurvára frusztrál. Na csao!

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák