Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz liszi70 #111562 üzenetére

    Amint látom, kissé félreérthető voltam: az EQ-zás (és a elcsatolás, szivacsleszedés/áthelyezés kényszerű változtatásai) valóban elsődlegesen a dobozom (B&W 606S2) meglévő -vagy általam vélt- hiányosságait, hangzásbéli kilengéseit hivatottak ellensúlyozni,
    nyilván ideális esetben, egy minél inkább konstans értéket/konfigot közelítve.
    mérések, melyek ezt(mármint az általam hallotakat) némileg igazolják: asr / danny-richie
    (mindekttőnél 2.5kHz-nél a "BBC" dip és 5-6kHz-nél látható beesés, majd kiemelés 7kHz-től)
    ...és még mielőtt valaki felveti, először hallottam/találtam valamit furának, korrigálandónak a hangsugárzók kapcsán, majd csak ezt követően kutakodtam, hogy mi is lehet a háttérben (addig csak a whatháfá és társai jellemzését láttam, tehát 5* alap;
    na de mondom, valami bibi mégis van)

    Jelenleg az állítgatósdi fázisban, sok zenével/stílussal próbálgatom egy, az idővel -remélhetőleg- csillapódó amlitúdóval bíró hektikussági függvény keretén belül (peersze :D ),
    mely majd egyszer, az ideális állapotot elérvén, állandó lesz (és a párhuzamosok találkoznak :DDD ).

    Bár a rendszer leggyengébb eleme -eddigi tapasztalataim alapján- maga felhasználó.
    Mert mikor végre elérem a viszonyítási alapnak is megfelelő -relatív- biztos pontot, na akkor kell -lehetőelg saját rendszerben/környezetben történő meghallgatással egybekötötten- lecserélni a fenébe az egészet ;] .

    Persze a meghallgatásból nem lesz semmi (vagy nem értékelhető eredménnyel zárul, ld.: környezet/rendszer teljesen más), így a vakrepülést követően, kezdődik minden elölről.
    ...és talán nincs is ezzel olyan nagy gond ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák