Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel2014

    addikt

    Annyi okos és tanult ember van ebben a csoportban ha tudtok segítsetek már nekem ha tudtuk! :R

    A jegybanki alapkamat számításban tudnátok nekem segíteni?

    Vettem egy ingatlant 4.000.000 értékben 180 hónapra aminek a havi törlesztője 22.612 Forint. A befizetés után a tőkemaradvány és a hónapok is csökkenek.

    Erre rámegy a mindenkori jegybanki alapkamat.

    És itt jön a kérdés, hogy kell alkalmazni a jegybanki kamat számítást erre a vásárlásra?
    A 2,40%-os jegybaki kamattal a 22,612 havi törlesztőm és már 68 hónap befizetett hónap után a tőkemaradványom 2.509.772 forint. Erre a városgazda a 2,40%-os kamattal 5.065 Forint kamatot számol ki nekem.

    Egyszóval a Tőkemaradványt beszorozza a 2,40% kamattal ezt éves kamatnak veszi és azt elossza 12-vel.

    Itt a kérdésem az, hogy fíx tőkével rendelkezem, miért éves kamatot vesz alapul amit eloszt 12-vel és nem veszi figyelembe hogy 112 hónapom van hátra ami folyamatosan csökken.

    Szerintetek ez helytálló ez a számítás?
    Mert szerintem a fix és csökkentett tőkemaradványt beszorzom és emelem a 2,40% kamattal és a fentmaradó 112 hónappal kellene osztani.
    Ha peres útra vinném lenne esélyem ennek a megtámadására?
    Most,hogy már 3,40% a jegybaki kamat a havi tőkém a 22,612 Forintnak több mint a felét fizetem kamatot az ő számításuk szerint. Ami 12.000 forint csak a kamat.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák