Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci59

    csendes tag

    A vásárlók könyvébe írt bejegyzésemből megismerhetitek a történetet, amelynek "természetesen" még nincs vége. Ime a panaszkönyvi bejegyzés ill.a rá adott válasz: 2007.12.16.-án vásároltam egy Gainward 7800GS videókártyát,/3év gar./de nem kaptam jótálási jegyet magyar nyelvű tájékoztatót, csak számlát./151/2003.(IX.30) Meghibásodés miatt 2009.05.25.-én felkerestem a forgalmazót,amikoris javítást ill. cserét kértem. Az üzlet nem vett fel jegyzőkönyvet a fogyasztói kifogásról amely tartalmazná a fogyasztó nevét,címét,az áru megnevezését,vételárát,,a vásárlás idejét,a hiba bejelentésének időpontját, a hiba leírását ill. a KIFOGÁS RENDEZÉSÉNEK MÓDJÁT./49/2003(VII.30.)3 par.(1)a,b,c,d,e,f,g,/ Kaptam egy elismervényt, de nincs feltüntetve "AZ AZ IDŐPONT AMIKOR A FOGYASZTÓ A KIJAVÍTOTT ÁRUT ÁTVEHETI" /GKM 49./2003.(VII:30) 5.p. Tizenöt nap elteltével elektronikus levélben érdeklődtem, de nem válaszoltak, ugyanakkor a PTK.277p. 4.bek. szerint a " felek a szerződés teljesítésében együtműködésre kötelesek". 2009.06.15.-én személyesen érdeklődtem és szóban tizenkilencedikére igérték az ügy rendezését, de ez nem történt meg. 2009 06.27.-én újra személyesen érdeklődtem, s mivel még mindig nem javították meg, nem cserélték ugyanilyen tipusúra, ezért a vásárlási szerződéstől írásban ELÁLLTAM! /Az elállást írásban átvetettem velük/. Mindez történt a 33. napon.Kértem, hogy a vételárat a számlámra 3 napon belül utalják, de nem tették. A mai napon sem voltak hajlandók a vételárat visszafizetni.Felajánlottak volna egy árban feleannyiba sem kerülő csere-kártyát,de azt én nem vagyok köteles elfogadni. Az Alien Computers tehát sem javítást sem cserét /ugyanilyenre/ sem pedig az elállás miatti vételár visszafizetést nem volt hajlandó reszemre biztosítani, s több esetben miniszteri rendeleteket ill. törvényt sértett. /151/2003.(IX.22)Korm.r. 49/2003(VII.30.)GKM r. illetve az 1959évi IV.t. a Polgári Törvénykönyvről." Bp.2007.07.07.Eddig tehát a beírás a vásárlók könyvébe és ime az azonnali válasz:"AZ ÜGYFÉLNEK FELAJÁNLOTTUNK EGY TUDÁSBAN JOBB TELJESÍTMÉNYBEN ERŐSEBB? KEVESEBBET FOGYASZTÓ KÉTSZER ANNYI MEMÓRIÁVAL RENDELKEZŐ VGA-T AMIT Ő HATÁROZOTTAN VISSZAUTASÍTOTT" Eddig tehát a válasz. Szóval állóháború alakult ki, s jelenleg sem javítás sem csere, sem hibás kártya, sem pénz.Ha jól tudom a következő lépés a Békéltető Testület, de nem adom fel, várom a tisztelt fórumozók véleményét.

    A "teszteletlen" kifejezés azt jelenti, hogy nem működik........

Új hozzászólás Aktív témák