Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danielsz

    tag

    Még nem írtam róla, szombaton volt a Rókaűzők váltófutóverseny. A táv kb. 85 km, 12 és 4 fős csapatok is teljesíthetik. Vannak elég erős csapatok is, mert egyben egyetemi bajnokság is. 12 szakasz van, 4 fősnél többet is futsz egymás után. Nekem jutott a legnehezebb, Pécs-Orfű-Abaliget, így egyben 22,6 km és közel 480 m a szintemelkedése. Az eleje szinte sík, de aztán van benne pár szemét emelkedő, pl. Pécsről ki 5 km-en 250 méternyit egybefüggően emelkedik a Remeterétig. Onnan bő 5 km-en gyakorlatilag végig lejt, de figyelni kell, mert a vége felé Orfű és Abaliget között jön a fekete leves (helyben Gonosz Manó néven ismert). Mivel részleteiben ismertem a pályát, arra figyeltem, hogy ne csináljam ki magamat sehol se menet közben. A cél teljesült, hoztam az 5 perc/km-en belüli átlagot (4:56 perc/km). [link]
    A versenyben az a trükkös, hogy újraindítási pontok vannak, a 4 fős váltók tagjai gyakorlatilag fix időpontokban indultak. Emiatt nehéz követni, melyik csapat hol áll összetettben. Nekem még egyet kellett futnom, Kaposvár belvárosában az utolsó szakaszt. 2,6 km a főutcán föl-le. Fáradt lábra nem volt könnyű (12 főseknél csak "új" tag futhatta), meg lassú izomrostos vagyok, én nem bírok túlzottan bekezdeni - majdnem elsöpört a rajt :D Egy 4:20-as átlagot sikerült kierőltetni. Mondjuk utólag kiderült, hogy semmi nem múlott rajta, sikerült elhozni a kategóriában a bronzérmet.

Új hozzászólás Aktív témák