Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    Ismerőseim fotóinál gyakran látom, hogy rosszul lett az expozíció beállítva, míg a téma kiég, vagy éppen bebukik, a kép kevésbé lényeges részei jól látszódnak. Különösen gyakori ez a HDR képeknél, ahol a legtöbb szoftver sem a dinamikatartomány szélességét, sem az alapul szolgáló expozíciót illetően nem szolgál beállítási lehetőségekkel és nincs lehetőség pontszerű fénymérésre sem (csak egész képre kiterjedőre). Ez aztán a fenti problémákhoz vezet. Megoldás persze itt is van, ezt szeretném szemléltetni.

    A lenti három kép ugyanarról a témáról, ugyanazzal a kamera szoftverrel, ugyanolyan beállításokkal készült (barátságtalan fényviszonyok mellett), az eredmények mégis különbözőek. Ez a kép úgy készült, hogy beállítottam a témát, majd megnyomtam az exponáló gombot. Ez viszont úgy, hogy a kamerát úgy fordítottam, hogy az égből csak egy kis csík látszódjon benne, a füves árokpart és a házak domináljanak a kijelzőn. Lenyomtam az exponáló gombot (így a fénymérés a sötét részek átlagolásával történt), majd visszaállítottam a telefont a képen látható helyzetbe és felengedtem az exponáló gombot. A téma jól látható, különösen a terasz és a kapu részletezettsége javult az eredeti, bebukott változathoz képest.

    Hátha valakinek segít...

Új hozzászólás Aktív témák