Hirdetés

Aktív témák

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!
    Sajnos egyszer én is azon "szerencsés" emberek közé tartoztam akik meghalgathatták, egy (BNet-hez hasonló) pénzügyi cég magyar vezérigazgatójának, a munkához való motivációját. (szó szerint nem tudom idézni, de a lényeget leírom)

    Ő egy kísérletet mesélt:

    " Három jóllakott majmot bezártak egy ketrecbe, egy többméteres rúddal aminek a tetején egy banán van. Telt-múlt az idő, a majmok éhesek kezdtek lenni. Nosza az egyik gondolt egy nagyot, hogy ő felmászik a rúdra és lehozza a banánt, igen-igen a tervével nem is volt semmi baj, csak mikor épp eljutott volna a banánhoz, hirtelen egy hidegvizes vízsugárral le lett locsolva mert volt egy érzékelő a banán előtt. Hangos üvöltés kíséretében visszaült a többi majomhoz.
    Majd jöttek a kísérlet vezetői és kivezették a póruljárt majmot és a helyére egy új majmot hoztak.
    Az új majom is éhes volt ezért elindult a banán felé. Majd amikor majdnem elérte volna, a másik két majom hangos üvöltéssel próbálta neki jelezni, hogy ne tegye. nem is tette. ő is visszaült a többiekhez. Majd kicseréltek még egy majmot. Ez így ment egészen addig ameddig az eredeti "majomcsapatból" már egyik tag sem volt ott, viszont az újan érkező majmok közül sem érte el senki a banánt, hiszen a többi majom mindig kiabált, pedig ők már nem is tudták, hogy miért kiabálnak, csak azt tudták, hogyha valaki fel akar mászni akkor kiabálni kell.

    És mi az érdekes a történetben?
    Csupán annyi, hogy az a bizonyos érzékelő, csak az első alkalommal, locsolt vizet. Ha valaki másodszorra ment volna oda ő már megszerzhette volna a banánt, de a többi MAJOM lebeszélte róla.

    Mit gondoltok? Lehetséges, hogy aki titeket le akar beszélni a ti eltervezett munkátokról ők is majmok? mert irigyek arra, hogy ti sokra fogjátok vinni, és félnek, hogy később kissebbségi érzésük lessz mellettetek? Vagy mert az ő egyik rokonuknak a szomszédja annak idején egy hasonlóba vágott és neki nem jött össze? "

    (ő úgy mesélte, hogy késő este a tv-ben látta, szerintem pedig csak ő találta ki, de nem tartom kizártnak, hogy ilyen valóban volt)
    Én azt mondom NO KOMMENT!
    Körülbelül a gyomrom forgott, amikor körbenéztem a történet után és mindenki mosolygott, hogy hűűű de vicces történet volt, és hűű de vicces, hogy akik engem le akarnak beszélni azok majmok és miiiinddd irigyek bezzeg én nagyon sokra fogom itt vinni...

    aha....

    gondolom mondanom sem kell, hogy ez a bizonyos körbenézés után hazamentem és jópár napig nem igazán tértem magamhoz, hogy úúúristen hovamegy ez a világ, az ilyen és ehhez hasonló pofátlan hatás-vadászokból, lesznek az "igazgatók". És egy átlagos ember be is dől nekik?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák