Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz ittakary #58973 üzenetére

    Azon a típuson is agyaltam, de abból nem volt a felnimre való méretű...

    Direkt megnéztem hogyan tesztelik a 4évszakos gumikat:
    1. Téli tudást: full havas pálya jobbra-balra kanyarokkal -20 fokban h körülöttük akár 2méter magas a hó
    2. Vizes tapadást: nyári 30-35fokban fellocsolt pályán
    3. Száraz tapadást: nyári 30-35fokban

    Szóval a 4évszakos gumikat úgy tesztelik a téli és a nyári gumi ellenében, hogy praktikusan extrém hideg és erősebb kánikula a külső hőmérséklet.
    Extrém hideg ritkán van Mo.-on, olyankor meg ha nem muszáj úgysem megy senki sehova.
    Erős nyári meleg jó szezon esetén 4-6 hétig van.

    A téli keverékek főleg -5 fok alá vannak optimalizálva --> közel 0 értelme Mo.-on
    A nyári keverékek pedig talán 15-18foktól felfelére, ÉS az összes gumi optimális tapadási tartománya kb. 12 fok.

    Tehát ha a téli gumi -5foktól optimális keverékű, akkor -5 és -17 fok között hozza az elvárt tapadást.

    A nyári gumi 18-30 fok között. (ezt kb. meg is erősíteném, mert 15-18fok környékétől lefele már éreztem anno h észrevehetően csökkent a tapadás, 5-10foknál meg már drasztikusan, alatta meg totál felejtős inkább)

    A 4évszakos pedig pont a téli és a nyári tartományai közé van "optimalizálva" keverékügyileg, tehát kb. 1-13fokos hőmérsékletre.

    Anno volt vmi jó ábra amit találtam, ez csak félig-meddig jó:

    A tesztkörülményeket pedig ebből a videóból szedtem: [link]

    Praktikusan nem tesztelik a 4évszakosakat 7 fok környékén, vagy csak én nem kerestem eléggé :U , de a teleink is gyakran ekörül vannak, a tavasz-ősz sem mindig "optimális" a nyári gumiknak, szóval én úgy voltam vele, hogy ősztől-tavaszig tutira jobban járok egy 4évszakossal, nyáron pedig kis hátrány ér.
    Nálam ez az első ilyen, szóval lehet a nyári melegben pikk-pakk lekopik a futófelülete majd :DDD

    KAMELOT:
    magyar átlag 15ezer km, ahhoz képest fele - kétharmada van mostanság.
    Régen volt évi 30-40ezer, akkor megérte váltogatni, de így már nekem nem éri meg azt az évi 2 gumislátogatást, szóval spórolok egy 1-1 órát évente :DDD + alkalmanként 5-10ezer Ft-ot

Új hozzászólás Aktív témák