Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Crystalheart #9905 üzenetére

    "Ellentmondást?"

    Azt.

    "Mér', milyen posztokat írtam?"

    Tudod te azt, hiszen te írtad őket. :D

    "Van egy kész magyar szövegem, azt sokkal egyszerűbb forgatókönyvileg helyes formába hozni, mint egy nyers angolt magyarrá fordítani. "

    Nem kell semmit "helyes formába hozni", olvasni kell. :)

    Ha meg már valamennyire tudsz angolul, akkor nem kell közben agyalni, hogy mi mit jelent, mert érted, amit olvasol (/mondanak).

    "angolul pedig még lassabban"

    Mert nem gyakorolsz (eleget)? :U

    "hiszen magyarul tudok irodalmi szinten írni"

    Önbizalomból nincs hiány. Az élet más területeire is vihetnél belőle. ;] (amúgy komolyan)

    "Márpedig én semmit sem tudok úgy nézni, hogy közben ne rendezzem meg újra fejben."

    Tehát ahelyett, hogy élveznéd, fejben átírod. Érdekes..

    "De a lényeg, hogy hiába kapok esetleg nyelvhelyességi hibás magyar subot, végül úgyis újragondolom."

    Ez mennyire értelmetlen. :/ Mert így valójában az sem köt, hogy egy szót sem tudsz angolul - újragondolni lehet utána is, a közbeni befektetett időt fordíthatnád a nyelvre is.
    Csomó dolog alapból gyökérül hangzik magyarra fordítva, de engem már default irritálna egy ilyen mondat, pedig nem akarok Franz Kafka-díjas irodalmár lenni. ;] :))
    Itt látom leginkább az ellentmondást - hogy irodalmiság így, meg úgy, de nem őrjít meg az igénytelen sub.
    Ez olyan, mintha mondjuk Tolkien-t akarnék olvasni, de mivel még nem tökéletes az angolom (és nincs Göncz-verzió :) ), ezért a Schmitt Pál-féle ;] magyar változatot (without lektor ofc :DDD) olvasnám, hogy aztán elképzelhessem, hogy ez hogyan hangzana értelmesen megfogalmazva. Szóval pointless. :)

    Nem tudom, valahogy az az érzésem, hogy túl komolyan veszel mindent. Én ezzel már jóideje felhagytam - levontam a konklúziót, hogy élvezni kell a dolgokat (sőt, majdhogynem csak ez számít), mert leheletünk perifériáján illan el, míg húsunk holnapba halasztott jelenek béklyóit nyögi. :)

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák