Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakuskacsa

    senior tag

    válasz Pro!Petya #70382 üzenetére

    Most rápróbáltam még egyszer. Habugi kollégára hallgatva fogtam a ramjaimat, és megkerestem a legnagyobb frekit a legalacsonyabb időzítéssel amit bír. A vantage tesztekben majd 1000 ponttal többet kaptam, és nem hiszem, hogy csak a 100Mhz cpu órajel emeléssel, ide kellett már az is, hogy majd 2400 on pörögjenek a ramjaim. (de jó lett volna belecsapni a 40-be... :((( ) Na de lényeg ami lényeg, hogy igaza volt, én sem hittem neki. Fsb emeléssel kezdtem el tegnap szórakozni, meg memória túlhúzással, és tessék, jött is az eredmény. A cpu is stabilabb valamiért. Viszont van egy pont, ahol már a saber lapban nem lehet csökkenteni sem az nb, sem a ht frekijét. Ha 2400 ra emelem a memóriák sebességét, akkor alapból csak 2400 nb és 2600ht választható, és még erre jönne rá az fsb vel emelés... na azt már nem szerette. (Érdekess, nem hibázott, egyszerűen eltűnt a cpu "fele" azaz 4/4 esként kezelte a magas HT miatt) Úgyhogy maradt az, hogy 2133 és fsb emelés, így jött ki a 2350Mhz és 10-12-12-34-50 es időzítésen tökéletesen megy.

    Habugi: Nem hittem benne, de igazad van, játékok alatt átlag 3-4 fps-t hoz most a rendszer.

    Az meg már csak hab a tortán, hogy én vagyok a top 3 ezzel a konfiggal a vantage listán :C :DDD :DDD
    Az alattam levő grafikonon a 13 ből meg vagy 6 az én eredményem még ram tuning előtt.

    [ Szerkesztve ]

    A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Új hozzászólás Aktív témák