Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    elolvasva pár hsz-t, megint ugyanott kötöttem ki:
    erről így, hogy "vallás", beszélgetni nem sok érteleme van.

    Istennek, a vallásoknak, stb-knek, van egy közös jellemzőjük: kizárárólagos igényt tartanak az egyénénre, az egyén hitére. ha valaki hisz Valakinek, valamiben, akkor szükségszerűen következik, hgy a többiben nem. ha pedig mégis több személyben, vallásban, akármiben hisz, akkor csak "hiszeget", mert akkor egyikben sem döntő a hite.

    az, hogy az ember Kiben vagy miben hisz, egy döntés kérdése. az igazat adás döntése. abban és annak hisz, aminek vagy aknek igazat ad.

    sokan mondják, hogy "nem tudok hinni". ez egyszerűen nem igaz. egy olcsó magyarázkodás. ő egyszerűen nem akar hinni. rend szerint ilyenkenkor jól felépített magyrázat szokott következni. a csodálatos az, hogy semmi nincs az emberben, ami a hitében megakadályozhatná. a testi és szellemmi fogyatékosságok sok korlátot állíthatnak elénk, de a hit elé semmit. az csak egy akarati kérdés.

    kinek van igaza? akinek igazat adunk. volt idő, amikor a teljes igazság a föld alakjáról az volt, hogy tányér. abban az időben azoknak adtak igazat, akik ezt állították. aztán volt, akik ezt cáfolták, de nem adtak nekik igazat. most már igen.
    politikában ugyanez. mindig annak van igaza, akinek igazat adnak.
    1956. a mai napig egyeseknek ellenforradalomnak tartják. logikus is, mert egy forradalom volt, ami ellenük szólt. nem is hívhatják másképp. ez az ő igazságuk.

    én személy szerint az értünk meghalt és feltámadott Jézusban hiszek. én neki adok igazat. kizárólagosan.

    aki nem hisz Benne, az azért nem hisz benne, mert nem ad neki igazat. meg azoknak sem, akik Róla beszélnek.

    lesz egy végső igazság, ami az utolsó fejezet lezártával lesz csak mindenki előtt világos, aki odáig nem abban hitt.

    egyszerű a kérdés:
    Te kinek adsz igazat? Te kinek akarsz igazat adni?

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #11805 üzenetére

    én értem. :)

    topic-ról a véleményem feljebb megírtam. ennek, ilyen formában nincs értelme. azaz én nem látom...
    legalább is annak a szemszögéből, Akit mi képviselünk.
    az is igaz, hogy elő kell jönni alkalmas és alkalmatlan időben, de itt még a hely is az. kéretlenül senkit nem lehet fejbevágni az evangéliummal. és a menyországba sem lehet senkit akarata ellenére berugdosni. mert akkor az egy olyan hely lenne, ahol olyanok is lennének, akik voltaképpen nem is akarnak ott lenni...

    mentegetni a nézeteinket, hitünk szempontjait sem kell, Jézust megvédenünk aztán végképp nem. igaz, ha bántják, az ránk is ostorcsapásként hat, de Isten lévén megvédi magát, és eljön ítélni élőket és holtakat. vagy világosságot gyújt ott is, ahol legnagyobb a sötétség, mert hatalma van hozzá. mi, akik a megváltottakhoz tartozunk, és ezt hittel megvalljuk, tudjuk egyen egyenként, honnan hozott ki. akiket pedig nem hozott még ki, azoktól milyen jogon kérjük számon, nem tudhatják. hiszen mi sem tudtuk még a megváltaltanság állapotában, hogy Istennel való kapcsolatunkban hol állunk.
    a bűn fogalmát sem éthettük. hogy az maga egy állapot, az Istentől eltávolodottság állapota, és a bűnök, pedig ennek a következményei. amikor általában a bűnről hall az ember, akkor mindeki a btk-ban felsoroltakra gondol. ami ezt meghaladja, az emberi értelem tiltakozik bűnnek elfogadni...

    aláírásodhoz. én tudom a választ, de akkor is furán cseng. nem helyénvaló...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FehérHolló #11808 üzenetére

    más nevében nem szeretek nyilatkozni, de: guga kolléga asszem ilyen. ő a gyülekezeti vándorlást olyan "tökélyre" fejlesztette, hogy most már remeteségben próbálja megélni a hitét. már többben próbáltuk elmondani ennek a hátrányait, de most ez az állapot neki megfelel...

    sajnos sok a nem élő, névleges gyülekezetnek nevezett, valójában világi formáció, ahol kenyér helyett kő az eledel. Isten lelke ihlette igehirdetés, evangélium nyista. és a gyülekezeti vándorlók, majd a végelg elhagyók az "aratott" következmények. kemény kritika ez nekünk....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Mr X #11812 üzenetére

    igen.

    mi rendre az ilyen és ehhez hasonló helyeken elmondjuk a válaszainkat.
    és legtöbbször azt, hogy Isten mitt tett az életünkben. csak azt a kétekdők többsége nem tekinti válasznak. és rögtön 2 új kérdést dob. és így tovább.
    ezzel még nem lenne baj.
    a probléma ott van, hogy a kérdező legtöbbször nem kíváncsi, hanem kétkedő. azaz inkább kötekedő. már rég eldöntötte magában, hogy ő nem akar egyet érteni. sőt megérteni sem. csak úgy csinál, közben pedig próbál igazolást találni a saját hitetlenségben.
    vannak a notorius ellentmondást keresők. ők is ilyen igazolás keresők. egyszerű a képlet. kell ellentmondást találni: akkor nem kell Isten, bűnbocsánat, sőt bűn sincs, így nem kell tartani a kárhozattól sem, hiszen az sincs. sokan követik ezt a logikát. de közben úgy csinálnak, minha ők csak kérdeznének...
    Jézus megváltása nem a kétkedőké. hanem a bűneiket felismerőké, bánóké és megvallóké.
    én ezt csak elmondani tudom. meggyőzni nem tudlak.

    és ugyanoda lyukadtam ki, ahová az elején. a részemről nincs értelme a topcnak. itt állok, és 2 sorra hosszasan magyarázkodok...

    de meg lehet próbálni valamit. 1 napra tedd félre a hivatásos kétkedésedet. mond azt, hogy nem tudod. próbálj meg őszintén Istenhez imádkozni úgy, hogy nem tudod, hogy Ő létezik-e. mondd meg Neki. kicsit paradox a dolog, hogy olyan valakihez szólsz, akiről esetleg azt feltételezed, hogy nincs, vagy nem úgy van, ahogy elképzeled, vagy szeretnéd.
    de ha Ő nem lenne, akkor ugye veszteni valód sincs. a magányodban szólítsd meg, és ne is említsd senkinek. így még ember sem fog rád furán nézni. Csak mondd meg Neki: ha Ő létezik, akkor valmilyen módon jenetse ki magát neked. de ezt abban a pillanatban nagyon őszintén tedd meg. úgy meg se próbáld, hogy abbana pillanatban is eldöntöd, hogy márpedig nem létezhet.

    sőt , személyesen Jézust is megszólíthatod. mondd meg neki, hogy valamilyen módon adja bizonyítkát neked, hogy Ő létezik. a saját szavaiddal, mintha a szomszéd szobában lenne egy ember, aki idegen, és abban sem vagy biztos, hogy ott van.

    egyszerű a képlet:
    ha Ő Isten, akkor megteheti, hogy valmilyen módon ezt tudatja veled.
    és amíg nem próbálod ki, eme elég egyszerű dolgot, addig nincs miről beszélni...

    enélkül annyi értelme van a tovább beszélgetésnek, mintha kokót, vagy inkább már madarat ( :D ) telefonon keresztül szeretnén boxban legyőzni....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FehérHolló #11814 üzenetére

    én még gyülekezetbe járás előtt, minimális, azaz még annál is kevesebb ismeret után fogadtam el Jézust megváltómnak.

    azóta ide járok, 9 éve.
    innen letölthetőek az igehirdetések. Cseri Kálmán nyugdíjba ment, és az új lelkészünk Horváth Géza. töltsd le pár igehirdetését, és hallgassátok meg otthon. eldönthetitek magatok, hogy Ige szerű-e... (igazán kénylemes csemegézés.) :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #11835 üzenetére

    nehéz körülírni. a "magasabb szellemi szint" megfogalmazás nagyon nem találó.
    ez egy összetett folyamat. nincsenek elhatárolt lépcsői. és nemcsak ismeretbeli fejlődésből áll.
    Jézussal való kapcsolata átszövi a benne hívő életét. amit megismer, azt magáéve teszi, lefordítja a hétköznapokra. kvázi engedelemsen, örömmel, önként változtat az életén, Isten szerint való módon. folyamatosn. mindig azt, amit meglát. és ez egy önmagá is generáló folyamat. megismer valamit, azt megteszi, megtanul egyre jobban bízni Istenben, jobban tud Rá figyelni, és egyre többet tud ismeretileg is befogadni.
    valami ilyesmi. egyre jobban nő a hitünk és bizalmunk Isten felé, javul a kapcsolatunk vele, egyre többet megtunk róla, (magunkról is, hogyan lát minket Isten).

    tehát ez nem pusztán egy szellemi folyamat. nem függ iskolázottságtól, műveltségtől, klasszikus értelemben vett inteligenciától. egy nagyon egyszerű, analfabéta ember, aki még nagyon kevesett hallott Isten dolgairól, de azt a keveset őszinte hittel befogadta, ő is tud így növekednia hitben. amikor Jézus azt mondja a gyerekekkel kapcsolatban, hogy ilyeneké az Istennek országa, akkor erre gondol. ők valószínű olvasni sem tudtak. de a gyermeki lelkület sokal őszintébben tud hinni, és befogadni, mint a kétkedő, megszilárdult, megkeményedett felnőtti szív. ez lágyul meg újból, ha hiszünk Istenben.

    növekedés a hitben. ellentéte a csökkenés.
    ezt is meg lehet ám érni. nem olyan, mint egy diploma, amit ha bezsákolsz, nem veszted el.
    ha el kezdünk nem figyelni Isten szavára, amit megmond, és megértünk , nem tesszük meg, akkor vissza is fordulhat a folyamat. és egyre kevesebbet értünk meg, és így tovább.
    de hiába megy el messzire a már egyszer megtért ember, Jézus az elkóborolt bárány példázatában elmodta, hogy nem hagyja elveszni.
    ilyen hullámvölgyet majdnem mindannyian átélütünk, és fogunk is. de Isten a növekedésre hív bennünket.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #11841 üzenetére

    nem alkottak még rá mértékegységet.

    amikor valaki megtér, akkor ez kívülről is igen látványos tud lenni. nálam eléggé az volt. pia, cigi, szerencsjáték összes formája egy pillanat alatt eltűnt. nem kellett érte harcolnom. megkaptam Istentől ajándékba azt, hogy ezeknek a nagyon súlysos függőségeknek a hiányérzetét is tökéletesen, és teljes mértékben evette. megszabadította kényszerüktől.

    na: ez igen látványos volt kívülről is. hívő és nem hívő emberek számára is egyaránt a környezetemből.

    az ez után jövő egy lassú folyamat, kivülről igen nehezen mérhető, mert már nincsenek nagy, látványos történései.
    nem magamról állapítom meg. de a hívő testvérek, akik ismernek x éve, azok meg tudják ezt állapítanani.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llaszlo #11864 üzenetére

    "Az istenhívők szerint egy Hindu vagy Budhista emberrel mi lesz ha meghal?"

    a halál után 2 hely van.

    1. amit menyországnak vagy örök életnek hívunk. ez a hely és állapot az, ahol Istennel közösségen lehetünk, egy idő nélküliségben. ide csak azok kerülhetnek, akik elfogadták Jézust a megváltójuknak. azaz Isten nem hajtja végre rajtuk az ítéeltet, mert azt Jézuson 1x végrehajtotta, és Isten 2x nem hajt végre ugyanazért ítéletet.

    2. amit pokolnak, kárhozatnak vagy 2. halálnak hívunk. ez eredetileg a Sátánnak és angyanainak készült. de idekerülnek mindazok, akik az 1. csoporta nem kerültek be.

    a fizikai test halála után az oda került lelkenek a 2 hely között átjárhatatlanság van. végleges állapot.

    elég nehéz kérdés az, hogy mi lesz azokkal, akik Jézus előtt éltek, szellemileg, agyilag nincsenek a döntés lehetőségének birtokában, vagy a világon olyan helyen vannak, ahol nem is volt lehetőségük erről hallani. én hiszem azt, hogy azk közül is lesznek 1. és 2. csoportba jutók. hogy Isten ezt mi alapján fogja eldönteni, nem tudom. maximálisan bízom abban, hogy valamilyen igazságos módon el fogja bírálni.
    de ami fontos: azok, akik nem hallhattak Jézusról, de mégis üdvözülni fognak, Jézus érdeméért fognak az örök életbe kerülni. Tehát Isten úgy fogja azoakt üdvözíteni, hogy Jézus halálát nekik is beszámítja.
    De ez nem válogatás nélkül mindenkire vonatkozik! mert egyesek az "általános üdvözülés" tanát hirdetik. hitünk szerint ez nem így van.

    viszont akiknek volt módjuk hallani a megváltásról, de ennek ellenére nem fogadták el, azoknak semmilyen mentségük nem lesz. hiszen volt lehetőségük.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llaszlo #11867 üzenetére

    kérdeztél, hogy "istenhívők szerint...?"
    én pedig válszoltam, hgoy szerintünk mi van...

    és még mindig a Bibliára alapozok.

    nagyon leragadtatok páran a vallások térhódításánál, páran a gazdsági megközelítésken.

    engem sem rohant el 5 keresztény hadjárat karddal evangelizálni, és nem rángatott be a templomba adót fieztni. Sőt ifejezetten olyan szubkultúrális, (azaz kultúrálatlan) :DDD környezetben voltam, ahol még távcsővel sem lehetett hívő embert taláni. Isten elvégeze a hívogató munkáját. nem volt egyszerű. a belsőm nekem is tiltakozott. Istenen kívül senki nem kényszerített. nem hurcolt templomba, nem tömte a fejemet.

    a Bibliából talán pár sort ha olvastam. 2 igehirdetést hallottam összesen. Kb annyi ismeretem volt, hogy Jézust imádságban meg lehet szólítani.
    nem jártam évekig fórumokra, hogy márpedig próbáljanak meggyőzni. a győzködést keresők nagy része valójában a saját antitézisei igazolsáért jön.
    és ha véletlenül valamit kicsit sután fogalmazunk, akkor azt megragadva, diadalittasan igazolva látja saját nézeteit.

    Észak-Koreában is vannak keresztnyének. és igen csak kisebbségben vannak, mindenkivel szemben...

    nem jártam a kandóra, direkt sem.... :N :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llaszlo #11870 üzenetére

    :N

    gödöllöi agrárgépészre járam, valamikor 90-ben, (91?), de az csak egy igen rövid flört volt.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FireKeeper #11874 üzenetére

    nem sértettél meg senkit. :N
    a kérdés is teljesen logikus, és szokásos.

    a Bibla azt mondja, hogy nem lehet 100%-ban úgy leélni az életetet, hogy a legkisebbel se sértenénk meg Isten akaratát.

    Isten tökéletes igazsága abban is áll, hogy nem maradhat bűn megbüntetlenül. itt nem az emberi igazságszolgáltalás kilátástalan rendszerére gondolok, ahol nyilvánvalóan az elkövetett bűnök töredéke kerül bíróság elé, és annak is csak egy része végződik jogerős, elmarasztaló ítélettel. és az is sok esetben nyilván valóan téves.

    tehát nem a btk áltál megfogalmazott bűnökről van szó, hanem Isten által meghatározottakról. ugye ezt azért sem ismerik el sokan, mert az ős bűneset lényege pont az volt, hogy az ember a jó és rossz tudásának fája gyümölcsét elfogyasztván ki akarta sajátítani magának a jogot arra, hogy eldöntse, mi számít bűnnek és mi nem annak.
    ezért is térnek el sok esetben a bkt-s bűnök az Isten szerinti bűnöktől.

    a Biblia azt is világosan kijelenti, hogy nem létezik olyan ember, aki Isten törvényeinek maradéktalanul elegett tett. innentől nem adhat választ arra, hogy mi lenne, ha létezne ilyen ember.

    ott az ószövetségi időkben élt zsidó nép. tökéletes példája ennek. amikor maradéktalanul próbálták követni Istent, akkor is "hegyekben" vétkeztek. ekkor jöttek a helyettes áldozatok. azaz állatokat kellett feláldozni, mint jelképesen a bűnért való büntetést.
    Jézus halála ezeket az áldozatokat váltotta ki, egy, koncentrált áldozattal.

    Ő volt az egyetlen egy földön valaha élt ember, aki nem vétkezett. a Biblia jelenti ki ezt róla. ezt csak azért tehette meg, mert isteni lélek volt benne. így lehetett csak helyettes áldozat. mert ha Ő is bűnös lett volna, akkor a másokért hozott áldozat nem ért volna semmit, hiszen a saját bűnéért kellett volna meghalnia.

    így az ő halála egyszerre volt igazságos és igazságtalan.
    igazságtalan volt, mert nem követett el semmit.
    viszont pont ezért lehetett beszámítani nekünk igazságul, megváltásul.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FireKeeper #11889 üzenetére

    a klasszaikus károly féle fordításon alapuó "új fordítást" olvasom. nekem egyszerűbb a nyelvezete. de legelőször a gedeon társaság féle Biblia volt a kezeben. (ezt szokták kórházakba, szállodákba és iskolákba vinni)
    ugyanazon alapul, de annak még egyszerűbb a nyelvezete, így első olvsata jobban érthető.
    ha valaki előszőr találkozik a Bibliával, mindenképp neki is a legutóbbi verziót javaslom, abból is János evangéliumát.

    a többi írásról nem tudok nyilatkozni. nagyon felszínesek az ismereteim, ezért nem is véleményezem.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    "FehérHolló, D1Rect"

    szerintem jobban jártok mindketten, ha visszamentek pü-be, mert a személyeskedések után valmilyeikőtök megint megsértődik, (volt már rá példa), és sírva rohan anyucihoz némi moderációért. és mivel a múltkor is volt egy, ez már tuti felfüggesztéses lesz. :K

    tök mindegy, kinek van igaza. (nekem meg van a véleményem, de nem avatkozom bele.) személyeskedtek...

    én meg ezennel visszaszívtam egy régebbi véleményem, miszerint teljesen értelmetlen a topic. volt már pár értelmes, megválaszolható kérdés is... :K :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #12211 üzenetére

    nah, látom moderátori javaslatra átjöttél ide, hogy ne egy hír topic-ja legyen szétoffolva.

    privátot akartam írni, de akkor most ide:

    elöljáróban, Bibliát valamennyire már ismerő, Jézust megváltómul elfogadó, megtért ember vagyok.
    nem tudom végigböngészni a hsz-aidat, de rólad is valami hasonló jött le. :)

    a Biblia tényeket közöl. jövőre vonatkozókat is. bizonyos határok között. vannak ilyen, jövőre mutató események, amiket körülír, de bizonyos konkrétumok ki vannak takarva. nem véletlenül.
    nincsenek konkrét időpontok, és személyek. csak időrendi sorrendek, és a személyek körülírása, hogy akik akkor élnek, felismerjék őket.

    így nagyon helytelen a Bibliát vegyíteni a fatáziád csiklandozta lelkendezéssel. tipikus szektás elhajnlás tud belőle lenni.
    emlékezz vissza. Jézus halála után nemsokkal a benne hívők egy része már dolgozni sem akart, mert azt hitték, hogy nem is kell, hiszen nagyon rövidesen visszajöhet az Úr. ugyan valóban arról van szó, hogy rövidesen, de ez azt jelenti, hogy bármikor. namost azóta eltelt majd 2000 év. és még lehet, hogy el fog további 3500, vagy akármennyi. van 1 se....

    és akkor jönnek ilyen, nem bibilikus fantazmagóriáid, hogy idézem:

    "Még jön az Antikrisztus (aki az EU egyszemélyi csúcsvezetője lesz),"
    a Biblia semmiféle EU-ról nem beszél. ezt csak te rakod így össze. a hitleri birodalmat is kikiáltották a "római birodalom újjáéledésének", és Hitlert is az antikrisztusnak. mégsem az volt....
    mindazonáltal még az EU is lehet ez, de nem szabad, sőt egyenesen tévelygés ezt hívő létedre így kijelenteni, és leírni... (tudom, római szerződés, stb, de akkor sem...)

    "az ő hadseregét fogják a kínaiak becélozni "
    ez is kitaláció. (természetesen ez is lehet még igaz is, de nincs rá garancia, tehát ez is fantáziálás...)

    "Előtte még lesz egy elvetélt összarab támadás Izrael ellen, valószínűleg orosz segítséggel, az kudarcot fog vallani. Ha az irániak-törökök vezetik, akkor az már tényleg küszöbön áll."
    na, ez a csúcs.... :(((
    északról jött népről van ugyan szó, tehát akár az oroszok is lehetnek majd. nem kizárt. de ezt ilyen biztos tudattal hogyan mered leírni?

    ahelyett, hogy a bűnbocsánatról, Jézus megváltásáról beszélnél, ilyen, kitalációkkal fárasztod magad. (és viszel félre másokat...)

    sose rakjál hozzá a Biblia üzenetéhez.... :N
    nekem is szoktak néha jönni hasonló ötletelgetéseim, de ezeket próbálom magamban tartani, ha nem kizárólagosan biblikusak...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #12216 üzenetére

    látom, ismered a Bibliát. (sokszota jobban, mint én...)
    értem is amiket írsz.
    de nem értek maradéktalanul egyet a következtetésekkel.
    továbbra is a véleméynem, hogy veszélyes, de legfőképpen totál felesleges találgatás. (azzal együtt, hogy nem kizárt ez a forgatókönyv.)

    1x úgy is ki fog derülni, hogy melyikünk nem látja helyesen. lehet, hogy pont én leszek az....

    más:
    vallásos vs nem vallásos, hanem hívő.

    mi pontosan értjük, hogy a 2 fogalom között mi a különbség. nem kell kifejteni. de pont a napokban olvastam erről valamit William MacDonald-től. amikor valaki a "vallás" szót hallja, akkor mindarra gondol, ami Isten dicsőítésével, imádásával és szolgálatával kapcsolatos. és amikor mi azt mondjuk, hogy az értünk meghalt és feltámadott Jézus Krisztusban hiszünk, de nee hiszünk semmilyen vallásban, totál összezavarjuk az illetőt. azt hiszi, hogy ez valamilyen pogány dolog.
    úgyhogy óvatosan kell bánni a szavakkal...
    ír még többet is a kérdésről William MacDonald: Ösvényem világossága / dec10....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    az oly sokat hangoztatott más hitének tiszteletben tartásához egy általános gondolat...

    ha valaki hisz valamiben, vagy Valakiben, akkor általában meg van győződve arról, hogy a hitének tárgya kizárólagos. azaz az egyetlen "igaz, igazi" hit.

    (vannak ugyan általános nézetek, amik azt hangoztatják, mindegy miben hisz az egyén, úgyis minden út egy helyre vezet. ez kb. olyan, mint azt mondani, hogy mindegy mire szállsz fel a Moszkva téren, úgyis a Móricz Zsigmond téren fogsz kikötni. könnyen beláthatjuk, hogy ez képtelenség...)

    tehát. ha valamiben hiszek, és azt igen komolyan gondolom, akkor nehéz szó nélkül hagyni a más hitét, ha meg vagyok győződve, hogy az nem igaz.

    én ezt sosem várom el, hogy "tartsa valaki tiszteletben a hitem". attól nekem semmivel nem lesz jobb, ha összeszorított foggakkal, képutató módon bólogat, és "tiszteletben tart". mondja el a véleményémét. attól nekem semmivel nem lesz rosszabb, ha nem fogadja el Jézust megváltójának. szomorú leszek ugyan, de nem nekem árt vele...

    van 2 ház az egyik porig fog égni, a másik nem. én úgy gondolom, hogy az menekül meg, amelyikben pont én vagyok. tartsam tiszteletben a másik véleményét? és ne próbáljam megmenteni? ne szóljak neki, hogy leég a háza? akkor válnék igazán gyilkossá...
    viszont ha nem álltam bambán és némán, szólam neki, akkor senki nem vádolhat.
    onnantól az ő felelőssége, saját magával szemben, ha másként vélekedik. ennyi...

    ezt a mostanság nagyon divatos "tiszteletben tartást" és "tolerálást" eléggé félreértelmezik néha....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #13620 üzenetére

    érdemes néha más fordításokat is kézbevenni. jobban érthetővé válhatnak a nehezebben értehető szakaszok...

    én a Gedon-féle Bibliával találkoztam elsőként. egyszerű nyelvezet, kompakt méret... :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Kezdő vagyok #13625 üzenetére

    igen, ez az. magyar.
    én mondjuk itthon kaptam.
    de ismerek személyesen is gedeon társaságos testvéreket. kórházakba és iskolákba is visznek, "nem árusítható" kiadás.
    alapból asszem 2 faja méretben van.
    teljes Újszövetség + Zsoltárok + Példabeszédek.
    az új fordításra hasonlít a nyelvezete, így első találkozáskor könnyebben emészthető, így keresőknek kifejezetten ajánlott....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #13627 üzenetére

    igen, asszem így van. 2 van itthon, 1 nagy, 1 kicsi. és kb. 11 éve kaptam őket.
    nem hinném, hogy változott volna az alap...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ujjlenyomat #13632 üzenetére

    az ember üdvözülésének kérdése.

    pl egy üdvösségi kérdés:
    az üdvösségbe, (ha tetszik, egyszerűbben menyországba), kerülés egyedüli feltétele, hogy elhisszük-e, hogy egyedül Jézus érdeméért kerülhetünk oda. amiért Ő meghalt a bűneink büntetését elhordozva, hogy Isten rajtunk már ne kelljen végrehajtsa.
    ennek ellenére széles néptömegek, (magukat keresztyénnek mondók is), úgy gondolják, hogy saját maguk ki tudják érdemelni a menybe jutást. vagy megpróbálnak Istennek ebben "besegíteni", a keresztáldozathoz "hozzátenni".
    na, ez üdvösségi kérdés, hogy erről miképpen vélekedünk.

    nem üdvösségi kérdés:
    pl. azon vitakozni, hogy pl. az elragadtatás, Jézus második eljövetele, a nagy nyomorúság,a feltámadás, az apokalipszis, Jézus 1000 éves uralkodása, stb. pontos kronológiai sorrendjének kérdése. érdekes, fontos, de nem befolyásolja az erről való ismeret és vélemény az egyén üdvösségét....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ujjlenyomat #13635 üzenetére

    máshol meg azt írja, hogy 10.000x10.000 és 1000x1000. az nálam 101 millió...
    vigyázni kel a számokkal. hogy hol és mire érti.

    vannak konkrét, és jelképes számok.
    a megbocsátásról pl: 70x7 is. ez ugye nem azt jelenti, hogy 490-szer megbocsátunk, 491-dikre már nem...

    értelmezésünk szerint az a nagy nyomorúság idején, izrael (helyreállított) 12 törzséből való, törzsenként 12.000 mártírhalált halt, (vagyis majd meghaló), zsidó.

    ez tipikusan az, amit, (vélekedésem szerintnt tévesen), Jehova Tanúi meglovagolnak.
    ők saját magukra értik ezt a számot.

    egy biztos: aki be van írva az élet könyvébe, egy sem fog elkárhozni. :N
    akárhányan legyenek.... :))

    általában nem szokam a téves értelmezéseken rágódni, és másokat bírálgatni. de az említett taúkkal kapcsolatban van egy igen komoly fentartásom. képmutató módon előveszik a Károly Bibliát, a szövegkörnyezetből kirángatva, fél lábon álva fejbevágják az embert egy idézettel. ami úgy elég furán hangzik. engem már 2x nagyon bekavartak.
    jó idő kellett az ilyen találkozások után, hogy a szövekkörnyezetet tanulmányozva rájöjjek, hogy teljesen másról van szó.
    ja, és miután becserkészték a gyanútlan áldozatot, előveszik a saját, meghamisított könyvüket. szándékosan nem Bibliának neveztem...

    pedig nagyon egyszerű a képlet, és működik.
    ha az ember bizonytalan valamiben, akár alapkérdésben, őszinte szívvel oda lehet fordulni ezzel is Istenhez: hogy nem értem, fordítva gondolom, stb. de ezt tényleg őszintén, kitárt szívvel kell tenni. nem úgy, hogy előre eldöntöttem az általam helyesenk vélt választ.
    és a Bibliát nem féllábon olvassuk, hanem előtte imádságban kérjük Istent, hogy segítsen megérteni azt.

    amikor a fent említett "tanúkkal" találkozom, ezt élből tanácsolni szoktam. erre minden esetben kicsit zavarodott reakciót kapok, láthatóan még sosem próbálták...
    csak hajtják lemezt a végső idők jeleiről.
    azok persze vannak is: többek közt az is, hogy megszaporodnak a tévtanítók. ennek az említése után már teljes lesz a zavar.
    természetesen nem célom a megszégyenítés, de mivel már sikerül már összezavarniuk a fent említett módon, védekezem is azóta.

    meg hát 1x lehet, hogy tényleg kitárt szívvel odafordulnak Istenhez, és felhagynak a lelekek félrevezetésével....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ujjlenyomat #13638 üzenetére

    :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #13647 üzenetére

    de ő szeretne..... :U :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #13650 üzenetére

    meg tudom érteni. az evolóciós elmélet nagyon szimpatikus főként azok számára, akik szeretnék a teremtéselméletet cáfolni. mert akkor a Bibliát és Istent is lehetne. borulna az üdvösség, bűn, bűnbocsánat, megváltás, stb. és akkor az összes Biblia szerint elvárt kívánalom. tehát mindenki lelkiismeret furdalás nélkül teheti, ami jól esik.
    értem én... :)

    az evolóció valóban érdekes téma. csak nem nekem.... :N

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz JJános #13653 üzenetére

    az a helyzet, hogy ez egy olyan terep, amire egyáltalán nem kell rátévednünk. akik a teremtéselméletet valljuk, nem árt tájékozódnunk a témában. ok. de erről bárkivel vitába szállni totál értelmeten.
    aki az evolúciót hiszi, (vallja), semmivel nem fog közelebb kerülni Istenhez azzal, ha a teremtéselméletet bizonygatod, evolúciót cáfolgatod.
    Istennek különben sincs szüksége arra, hogy Őt megvédd...

    az evolúcionisták előtt a teremtéselmélet bizonygatása eleve értelmetlen.

    pl. a poligrásfos vizsgálat. a célja az, hogy a bűnösséget igazolja. max az kerül rá, hogy a bűnösség nem igazolható. a nyomozóhatóság által megrendelt vizsgálat eredménye sosem lesz az, hogy "az ártatlansága megerősítve".

    hiába cáfolgatod az evolúciót, pusztán ettől senki nem fog a teremtésben, és a teremtő Istenben hinni.

    totál értelmetlen, parttalan vita.

    bizonygatás, bizonyítás.
    ez megint egy felesleges dolog.
    volt ősszel egy evangelizációs sorozat.
    az volt a témája, hogy kinek ad az ember igazat?
    de kifordítva: kinek van igaza? mindig annak, akinek az egyén igazat ad.
    legjobb példa politika. ott kinek van igaza? akinek igazat adsz...

    én Istennek adok igazat. miért? mert neki akarok igazat adni.
    ha valaki nem akar valamiben hinni, valakinek igazat adni, bármilyen bizonyítékot tárhatsz elé, nem fogja érdekelni.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #13655 üzenetére

    igazából csak ebben a pár mondatban még fél mondatoddal sem tudok egyetérteni. de hát ez szerintem mindkettőnk előtt teljesen világos, hogy teljesen mások a nézeteink. a feljebb említett okokból nem is mászok bele a konkrét vitába. :N

    úgyhogy rövid és hosszú távon közös témának inkább meghagyom a hardverellemeket. ott kevesebb az álláspont különbség... :))

    (#13656) JJános
    "Pontosan ezért mondom, hogy az evolúció vallás, mert csak ők képesek összekatyvaszolni mindent." - pontosan ezek azok a mondatok, amit érdemes megspórolni, mert jól bele lehet akaszkodni....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ujjlenyomat #13660 üzenetére

    a fő problémám ott volt, hgyo a szövegkörnyezetből kiragadott Igét tálaltak. és hát ez nem egyszeri alkalom volt, így én kicsit sablonszerű eljárásnak látom...
    a szövegkörnyezetből és így a Biblia egészéből kiemelt Ige hangsúlyozása, arra építés tipikusan szektás eljárás.

    az utolsó napok jelei dolog...
    az őskeresztyén időkben, az első gyülekezetek némelyikében egyesek már dolgozni sem akartak, hiszen úgy látták, Jézus 2. eljövetele nagyon közel van. holott csak arról van szó, hogy mindig készen kell állnunk, hiszen bármikor bekövetkezhet. (vőlegényt váró szűzek, olaj...)
    a mindenkori hívő ember azt hiszi, hogy úgy megsokasodott a bűn, hogy már nincs lejjebb, úgy felgyorsultak az események, technika, gazdaság, stb, hogy a végső időket éljük.
    persze. ezt hitték a 2000 éve, ezt hitték a "sötét" középkorban, hitler alatt, most is. alátámasztó példákba bele se kezdj, mert lehet találni. nem vitatom. de az Ige szerinti gondolkodásmód csak arra irányíthat, hogy az Úr 2. eljövetele bármikor lehet. 1 perc múlva, és 3000 év múlva ugyanúgy...

    ezen a történések pontos idejét előre senki sem tudhatja. Isten ezt az infót megtartotta magának.

    minden más a Biblia ellen való tévtanítás.

    természetesen vannak látható jelek. nem kell messzire menni, hogy lássa az ember. (feltéve, ha akarja.) de ebből nem szabad konkrét időbeli jóslásokba belemenni.
    amikor felnézek a plázák üvegtetejeire, akkor pontosan tudom, hogy a tervező nem olvasott még a pl. talentum nagyságú (kb. 45kg), jégesőről.
    amikor majd ez bekövetkezik, nem jelent semmit a konkrét időbeliségre. ebből nem következnek sem hónapok, sem évek. csak az, hogy ennek be kell következnie. és még sok minden másnak.
    de az emberiség nagy része akkor sem a megtérést fogja választani, hanem átkozni fogja azt az Istent, (akiben voltaképpp közben nem is hisz), mert "ez a csapás igen nagy lesz"...

    ami a megszólítós, becsöngetős missziót illeti.
    engem ilyenkor mindig elfog a szégyen. a saját lustaságomat látom. a Jehova tanúi nagyon is komolyan veszik a missziói parancsot. :K
    amit hirdetnek, mély meggyőződéssel és szorgalommal teszik.

    az, hogy pontosan mit, már más kérdés... erről a véleményem meglehet. de bírálni nincs jogom! majd Isten megítéli ezt az ő bölcsessége szerint...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ujjlenyomat #13665 üzenetére

    "A kiragadásról:
    Mit tegyünk helyette?"

    nem.
    a probléma nem ez. helyén mondott Ige az kincs!
    arról beszélünk, amikor direkt olyan Igét idéznek, ami mást jelent önmagában, és mást ha az egész környezetben van.
    "érdekes" módon mindig ezek jönnek elsőre, és nem pl. a jános 3,16, ami akárhol és akárhogy van, ugyazt jelenti.

    egy példa. (nem tőletek). csak fikció:

    Luk. 12,19b
    "Én lelkem sok javad van sok évre félretéve, pihenj, egyél, igyál, vigadozzál!
    "

    kiragadva úgy tűnik, mintha követendő példa lenne, ezt kéne csinálni.
    következő sorokban pedig kiderül hogy nem...
    "Bolond, még az éjjel elkérik tőled a lelkedet, kié lesz akkor midaz, amit felhalmoztál?"

    de asszem pontosan tudod, mire gondolunk. a konkrét Jehova tnúival való találkozásomkori, kiragadott, megtévesztő Igék helyeinek még a nyomát is kitöröltem az agyamból, mert úgy összezavartak...

    könnyű és a legveszélyesebb Isten nevében az ördög malmára hajtani a vizet. de Istentől valókat az ördög számlájára írni is. ezt utóbbi még súlyosabb dolog, ezért óvatosan is próbálok fogalmazni...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #13671 üzenetére

    "Ahogy olvastam..."
    akkor olvasd el újra... :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Kezdő vagyok #13688 üzenetére

    tudom, hogy nem nekem van címezve, de 3x nekifutottam, és egy kukkot sem értek az egészből.
    lefordítanád? :U

    szerk
    ja, asszem kezdem érteni....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Kezdő vagyok #13690 üzenetére

    ezt most te gondolod így, vagy idéztél valakit? :F

    meg ez is:
    "Engem csak az zavar az egészben,hogy olyan,mintha a Biblia kinyilatkoztatása nem lenne teljes,és kiegészítésre szorulna."
    itt megint nem érthető. hogy téged ebben mi zavar? az, hogy szerinted is kiegészítésre szorul, vagy az, hogy mások így vélekednek.

    tessék egyértelműbben fogalmazni.... :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Kezdő vagyok #13696 üzenetére

    ok. csak pl. a (#13690)-ben úgy néz ki, mintha ezekkel egyet értenél. legalábbis ahogy leírtad. és ezt nem értettem: hogy ezek a te egyetértő gondolataid, vagy csak mások álláspontja. erre mondtam, hogy tesssék egyérteműbben fogalmazni...

    szerk

    már majdnem írtam, hogy jujjj.... :(((

    "Én azt gondolom,hogy a kinyilatkoztatás LEZÁRT." - na, ez így már világos.... :K :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #13717 üzenetére

    mert ferde szemmel néztek a napra, és elfelejtettek lesülni.... :U :DDD

    egyébként ez nekem egy ideig gondot okozott, hogyan és mikor szóródott szét az emberiség. aztán már nem nagyon foglakoztatott a kérdés, és beleakadtam egy Igébe.
    egy leszármazási lista. tipikus, amin az ember szeret átszaladni. nem tudom a helyet, és nem pontosan, de valahogy így szól:
    ... Peleg, az ő idejében váltak szét a Föld népei. így még a pontos idejét is ki lehet számolni.

    (#13718) szoke12
    viszont a tyúk vagy a tojás kérdésre legalább tudom a választ: a tyúk...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #13721 üzenetére

    például... :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz doc #13729 üzenetére

    (#13728) kymco minden szavával egyetértek.

    nem egy embernek, egy egyháznak a tévedhetetlenségéről van szó.
    hanem arról, hogy Isten Igéje szerint való tanításról van szó, vagy nem.

    másképp fogalmazva: nem attól lesz valami "Igeszerű", vagy nem az, hogy református, katolikus, Jehova tanúi, vagy milyen. nem egyházfüggő.

    hallottam én már pl. református igehirdetőtől erősen megkérdőjelezhető dolgokat... tehát az, hogy pl. valaki református egyházhoz tartozik, vagy annak egy lelkésze, még nem garancia, hogy az élő Igét hirdeti, vagy hogy egyáltalán Istenhez megtért.
    viszont sok újjáészületett, Istenhez megtért embert ismerek: reformátust, baptistát, metodistát, katolikust, evangélikust, magyaro-i szabad keresztyén gyülekezetből, stb...

    tehát nem egyházfüggő, és nem csak egy ember vallása ez....

    tehát mint említettem, a fent kiemelt pár egyházon belül, (de ezen kívül tengernyi egyházat, gyülekezetet lehetne sorolni), vannak Isten Igéjét őszinte szívvel befogadó, a megváltást elfogadó, megtért emberek. és vannak olyan is sokan, akik oda tartoznak, esetleg évtizedek óta járnak, de még ezt teljesen őszinte, nyitott szívvel nem fogadták be.

    a Jehova tanúit szándékosan nem soroltam ezek közé. ott olyan alap tantételbeli torzulások vannak, ami a Isten igéjével összeegyeztethetetlen. (#13728) kymco felsorolt párat. nem találkoztunk olyannal, aki a Jehova tanúitól jött, és mégis a hamisítatlan igei üzenetet hozta volna. akit Isten Szentlelke ott felébreszt, az azonnal elmenekül onnan. már ráébred a tévtanításokra.

    a fent említett pár egyház gyülekezeteiben vegyesen vannak megtért, élő hitű emberek, Istent keresők, és hitetlenül, megszokásból, akármiért templomba járók, esetleg még téves dolgokat tanítók is előfordulhatnak.
    de Jehova tanúinál én még nem hallottam olyat, aki a hamisítatlan Igét hirdetné. mert aki azt hirdetné meggyőződésből, azonnal elmenne onnan, mert ráébredne az összeférhetetlenségre. és ezekről a roszélményű találkozásokról több beszámoló olvasható, akár itt a topicban is...

    látom a következő kérdést: mi dönti el, hogy valami igeszerű-e?

    "az Ige kétélű kard" - önmaga...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz doc #13736 üzenetére

    általában pont ezért nem szoktam a más nézeteinke a kritizálásába belemászni.
    itt pedig az előbb rendesen belesétáltam. :K :(((

    csak amikor kapok egy erre vonatkozó kérdést, nehéz nem válaszolni, és hopp, máris benne vagyok a más bírálgatásában.

    általában arról szoktam beszélni, hogy Kiben és biven hiszek, Isten mit végzett el az életemben...

    "na de a 'minden mas' is meg van gyozodve arrol hogy neki van igaza "
    örök kérdés. :K
    van egy recept: nagyon őszintén imádságban el lehet kérni Istentől, hogy világosítson meg az igazság felől, és tisztítson meg minden, pusztán emberi kitaláción alapuló, nem Istentől származó tévelygéstől. ha ezt tényelgesen szívbő ljövően kérjük, megkapjuk. Istennek sok eszköz és csatorna áll rendelkezésére, hogy ezt megtegye. és megteszi.
    én ezért szoktam kérni Őt a Biblia olvasása előtt, hogy elérkezzen hozzám a mondanivalója.
    nagyon sokan félnek ezt megtenni. attól tartanak, hogy a saját elképzelésüket Isten összerombolja. ők is imádkoznak, persze. elmondják Istennek, hogy már pedig ők ezt és ezt gondolják. pont.

    meggyőződés. 2 féle van. vagy meg vagyok győződve valamiről, vagy hagyom, hogy Isten a Szentlelkén keresztül meggyőzzön.
    ez szívbéli hozzáállás kérdése.
    vagy makacsul kitartok a saját, egyházam, taítóim, stb, elképzelései mellett, vagy hagyom, hogy Isten megyőzzön igazság és élet tekintetében.
    és hogy sokan "egy szólamot fújunk"? hát persze. hiszen ugyanz a Szentlélek győzött meg. ugyanarról.

    nem akarok "szellemi gőgős" lenni. sokszor ér ez a vád minket. de csak az tudja, hogy ez mit jelent, hogy ugyanaz a Lélek munkálkodik a hívőkben, akit Jézus megígért.
    aki még nem Isten gyermeke, az egyszerűen nem tudhatja, hogy ez pontosan mit jelent. egyszerűen azért, mert nem élte meg.

    a feljebb említett recept. élni kell vele. ki kell próbálni. nem baj, ha az ember tele van kétséggel. hitetlenséggel. ellenvetéssel. meggyőződéssel.
    ezt mind el lehet Istennek mondani. minden köntörfalazás nélkül.
    nagyon sokaknak volt már az Istenhez vezető út elején az, hogy valami hasonlót elrebegtek:
    "Istenem, azt sem tudom, hogy Te egyáltalán létezel-e, de ha igen, kélek valami módon válaszolj!"
    csak még többen vannak, akik ezt a lépést félnek megtenni, mert rettegnek előre attól, hogy Isten válaszolni fog...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz doc #13742 üzenetére

    sajnálom, nem tudom jobban leírni.
    nem egészen így értem....

    de megpróbálom. :))

    ha valaki eljut oda, hogy nem foglalkozik az őt körülvevőkkel. azaz, hogy éppen milyen egyházban van, vagy nincs. odafordul a Teremtő Istenhez. nem összejövetelen, nem lelkigondozóval, hanem egyedül.
    "Bemész a te belső szobádba."
    elismeri Isten előtt, hogy azt sem tudja, milyen állapotban van. jól hiszi-e amit hisz, vagy nem. és utána elfogadj azt, amit Isten tesz, mutat.

    egy fikciós, de nagyon konkrét példa.
    valakinek van egy hitbéli meggyőződése. úgy gondolja, hogy tévedhetetlenül igaz. de eljut oda, hogy azért biztos, ami biztos alapon odafordul Istenhez, hogy jól vélekedik-e.
    de ezt úgy kell megtenni, hogy el is határozza, elfogadja a választ. ha őszinte a kérdés, akkor Istennek hatalmában áll az adott válaszokat, akár többszörösen megerősítve, különböző csatornákon át elküldeni. ezek lehetnek az elkövetkezendő időkben különleges találkozások, esetleg az olyan Igehely olvasásáa, ami megmagyarázza a kérdést.
    ilyenkor vagy megerősítést vagy cáfolatot kap.
    Istennek hatalmában álll az, hogy akár küldjön egymás után 5 embert, aki ugyanzt elmondja, pont abban a témában, amiben tévedése van. sok féle mód lehetséges...

    Olvastam én már amerikában, barlangaba elvonuló hippiről, aki az öngyilkosság szélén volt. de azért még imádkozott egyet. nem a jövőéért, pénzért, stb-ért, hanem Istenhez, "ha vagy, akkor jelentsd ki magad nekem"...
    és rövid időn belül egészen "véletlenül" arra ment egy túrázó, aki benézett a barlangba, és beszélt neki Jézusról.
    de ehhez meg kellett ily módon szólítani Istent.

    tehát:
    -nyitott. őszinte, fentartás nélküli szív Isten irányába.
    -várakozás
    -kérdések, kételyek elmodása
    -a válaszok meghallgatás, elfogadása.

    ahol tévtanítás folyik, ott véleményem szerint valamelyik lépés kimaradt.

    "ahol nem bemagolt versikeket, hanem valodi, szivbol jovo imat mondanak"
    ok. de szívből, saját megfogalmazású imaként olyan is jöhet, ami nem adja meg Istennek azt, hogy válaszoljon, megvilásosítson. sőt. akár az ilyen kérést szavakba is lehet formálni, közös imádság keretén vagy akár egyedül el is lehet mondani, de a szépen csengő szavak mögött esetleg nincs ott a szívnek a valódi nyitottsága.
    hazug, képmutató módon is tud az ember imátkozni...

    őszínte, befogadó szív kell.
    őszintén elmondom Istennek a gondolataim, de utána befogadom, bármi is legyen, amit mond...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #13806 üzenetére

    nem. :N

    nagy, (hatalmas), akár "fele emberiség belepusztulós" katasztrófák bármikor lehetnek. akár idén is. de vilgágvége, olyan, ahol a teljes emberiség kihal, az atomok felbomlanak, föld, naprendszer, viágegyetem stb, megszűnik, még legalább 1007 évig nem lesz. vagy még több....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Noddy #13810 üzenetére

    komolyan jó vagy cinikusan "jó"? :U
    mert ez elsőre nem jött le... :N

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Noddy #13812 üzenetére

    7 éves nagy nyomorúság, majd Jézus 2. eljövetele utáni 1000 éves királysága. természetesen utóbbi lehet akár egy kerekített szám is, de meg kell előzze az elemek "recsegve-ropogva" való felbomlását, a világ megszűnését...
    és még egyik sem történt meg. (hacsak nagyon mélyen nem aludtam...) :D

    de ez ugye a feljebb megfogalmazott "nem üdvösségi kédések" közé tartozik

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #13816 üzenetére

    ez kétségtelen. de 1929-ben is ropogott. utána hitler is jött, aki mégsem volt az antikrisztus, pedig sokan akkor azt hitték. meg mussolini sem.
    ismerem a nézeteidet az eu-ról. még logikus is lehet, mert a római államközi szerződésen alapul, és ugye tudjuk az újjáéledő rómia birodalomról szólókat.
    de ez számomra a lehetséges, de nem biztos kategória.
    nem is nagyon szeretek jővőprognózisokba bocsájtkozni...

    a kivételt csak a 2012-es világvége felvetés miatt tettem, miszerint még nem lesz, talán van némi igei alapja..

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #13818 üzenetére

    1) erőszak (héberül: chámász -> I. Móz. 6:11 és MEGTELT a Föld erőszakkal; érdekesség, hogy arabul a chámász azt jelenti: "hős");
    2) agresszív homoszexualitás;
    3) szexuális perverziók.

    ókori rómában is megvoltak mindezek. a görög nobilitások, (művészek, filozófusok) szinte már nem is számítottak, ha nem volt legalább egy fiatal fiújuk...

    és erkölcsileg mindig van lejjebb. ma is, holnap is.

    sem a napját sem az óráját nem tudhatjuk ezek bekövetkeztének. erről való elmékedés felesleges. a találgatások hirdetése pedig egyenesen bűn. legalábbis szerintem.
    (kifejezetten a szektások szokása is általában...)

    az igaz, hogy meg szabad látnuk a megprófétált jeleket, jelenségeket. beszélhetünk is róla. akár még egyes várható történések sorrendjét is fel lehet állítani. következtetni is lehet belőlük.. csak a konkrét időpontra, és pl. feltételezett, lehetséges antikrisztusi személyekre nem.

    szerintem.

    ezért utaltam a '29-re, és az azt követőkre. az akkor hívő embere közül sok vélekedett úgy, mint most te. és nem lett igaza. úgyanígy felesleges és esetleg téves is lehet a logikád...

    majd ha pl. a "pusztító utálatosság" színre lép, újra felépül a jeruzsálemi nagytemplom, a fenevad bélyege megjelenik, a fizetési rendszer ehhez lesz kötve, stb: onnan akár már konkrét éveket is lehet számolni.

    de a katasztrófák sűrűsödése, környezeti szeónnyezés, bűn elhatalmasodása mind olyan általános dolog, ami még nagyáságrendekkel növekedhet, mint ahogy az általános ingerküszöb is. és időbelileg is.

    még 1x: értem, amiket felsorolsz. nagyon könnyen akár úgy is lehet. hogy felgyorsulak az események. :)
    egy fogalmat tisztázni kell: "végső idők". sokan úgy értelmezik, hogy az pár évet jelent. szerintem pedig a teljes időtartam, ami Jézus menybemenetele és 2. eljövetele közt van.

    "Tavaly elértük a hétmilliárdos létszámot - és mint tudjuk, a hét a TELJESSÉG száma."
    na, ez viszont már nekem tényleg túlzás.... :D

    egyet még kérdezek:
    van-e valami konkrtét utalás a Bibliában, eseteleg egy, már megtörtént, beteljesedett prófécia, ami egyértelművé teszi, hogy nem lehet még, mondjuk 4500 év hátra Jézus 2. eljöveteléig. vagy az elragadtatásig, vilgávégéig, vagy akármilyen nagy időpontig.
    (azt ne modnt, hogy mik vannak sűrűbben, mert szerintem az kevés. az eu-t se, mert az 8x felbomolhat, és jöhet helyette más 27 birodalom.)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz hallari #13820 üzenetére

    ez mind teljesen ok. :K
    az utosó szóig, amit felsoroltál. :))

    (csak nekem ebből akkor sem fog következni, hogy ne lehetne 10 év, vagy ugyanúgy 1000...)
    hiába logikus az érvelés, nem szabad találgatni!

    de talán van egy érv, amiből megérted:
    Jézus a menybemenetel után bármikor bekövezhet (és következhetett volna) az elragadtatás, ami megelőzi a nagy nyomorúságot. voltak is egyes hívők, akik már dolgozni sem akartak.

    ha ez nem bármikor lehetne, akkor nincs értelme a vőlegényt váró szüzek példázatának.

    mint ahogy korábban is volt szó az üdvösségi és nem üdvösségi kérdésekről, hát ez nem az.....
    ha odaát leszünk, biztos kiderül, hogy kinek nem volt igaza, és lehet, hogy én leszek az.

    de az alapkérdés az volt, amiből az egész kiindult, hogy lesz-e 2012-ben világvége.
    hogy mennyire gyorsult fel a "végső idők", vagy nem, remélem abban egyetértünk, hogy nem lesz 2012-ben vilgávége... :U

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    a nevelés vitába nem szállok be, mert már mások által le lett írva a véleményem, példabeszédek beli idézetekkel alátámasztva...

    ez nem fenyítés, de idevág.... :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #13922 üzenetére

    sejtem, mire akarsz kilyukadni...

    mi 3-an voltunk testvérek. ugyanazon erkölcsi alapértékek melett lettünk nevelve, hasonló képpen. testvérerim szerintem sosem kaptak a seggükre, nekem néha megérdemelten kijárt.
    tehát egy családon belül, azonos körülmények között teljesen más személyiségek fejlődnek ki, más nevelési almódszerek lehetnek szükségesek, pedig az indulás látszólag ugyanaz.
    a Rousseau féle egyenlőnek és eredendően jónak születünk elv nálunk kapásból megdőlt.

    egy családon belül is nehéz a gyerekek viselkedésének, nevelésének, és az arra adott reakcióknak az összehasonlítása, nemhogy más családokat hasonlítgatni egymáshoz...

    azt a békát pedig az istentagadó világ nem bírja lenyelni, hogy minden egyes csecsemő a bűneset óta a bűn állapotába születik. és onnan kell megtérnie,, vissza Istenhez, a kibékülés, megigazítás, üdvösség állapotába.

    nagy általánosság az, hogy a gyerekkortól a temetésig az egyén "jóságát" próbálják bizonygatni. főként ez utóbbin. hátha Isten majd beszámítja a hosszú, mások által felsorolt érdemlistát. ennek különböző fokozatai vannak: a "jó ember volt" alatt van kicsivel a "tulajdonképen nem is volt olyan rossz ember".
    és utolsó képmuttó gesztusként a sok "jóság" mellé még biztos, ami biztos alapon, egy keresztet is rábarkácsolnak a sírra, pedig legszívesebben egy pénzérme kerülne oda...

    az emberi büszkeség maga akar jó lenni, megjavulni. nem akarja az ingyen kegyelmet. úgy érzi, nincs rá szüksége, de ha van, akkor is ki akarja "fizetni".

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #13926 üzenetére

    több gondolat csak úgy jött, nem midnent szeretnék bővíteni. :)

    ami a nevelésről:
    nem lehet általánosítani. minden család, de családon belül a gyerekek vislekedése is más. (gondolom ezért kérdezte, hogy hány gyereked van.) így más nevelési módszerek kellhetnek. még egyszerűbben: ha valahol nincs szükség a testi fenyítésre, (te pl. örülj neki!), attól még máshol szükség lehet rá. és nem feltétlenül a szülő hibájából szükséges, mert valamit rosszul csinált volna... (erre volt a mi családunk példaként.)

    a bűnbe születés ide vonatkozó része:
    mi úgy hisszük, (azért írtam a "mi"-t, mert a nézeteidből következően sejtem, hogy nem ezt a nézetet vallod), a csecsemő a bűn állapotába születik. ez annyit jelent, hogy a kis lelke, a gondolatai, cselekedetie nem Isten uralma alatt történnek. Így ki van szolgáltalva a Sátánnak.
    ilyenkor történnek az értelmetlennek tűnő dolgok, amikor a gyerek megpróbál valami saját magára is veszélyes dolgot csinálni. pl. konnektorba nyúlás, autó elé hirtelen kiszaladás.
    ezen nem mindig segít, hoy elmagyarázod, hog yaz milyen veszélyes. a Diabolosz, a szétdobáló, emberölő volt kezdetektől fogva. én is kirohantam a kocsi elé. már voltam akkora, hogy megmaradt az emlékeimben, képszerűen. a jelent beleégett az agyamba. nem volt labda, nem volt ismerős a túloldalon. egyszerűen kirohantam. a Sátán alapból el akarna pusztítani mindent és mindenkit. a vérében van. a még meg nem tért ember, (így a gyerek is), ennek a befolyásnak van kitéve.
    itt egyedü Isten közbeavatkozása védett meg, és tartott meg.
    ez egy tudatosult alkalom volt. de bele sem tudok gondolni, hány olyan megmentés volt már, amiről tudomást sem szereztem...

    mit tehet a hívő szülő a még nem hívő, így a bűnnek és következményeinek kitett gyermekéért. felállít egy helyes sorrendet.
    1. Isten
    2. maguk a szülők
    3. a gyerek.
    az általános sorrend fordítottja ennek. 1. helyre teszik a gyereket, bálványt csinálnak belőle. Isten marad a sor végén, de van, hogy még ott sem.
    ha Isten, majd szülők kerülnek előre, akkor a gyerek egy kettős védelmi burkot kap:
    egy imádságos légkörben, rendezett szülői háttérben.
    és Isten szerint való módon neveli, ha kell fegyelmezi is, mert az Igére hallgat. de ezt is mértékkel teszi, és tényleg csak fegyelmezési célból.

    hiszem, hogy kevesebb élet siklott félre a szülői szigor miatt, mint a liberális gyereknevelés következtében...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Noddy #13929 üzenetére

    szép kérdés. és lényegi. :))

    szerintem az megtérés, újjászületéssel az ember kapja azt, hogy a Szentlelket kapja az ember.
    a Szentlélket meg lehet szomorítani.
    A Szentlélek munkálkodik az emberben.
    sőt: szerintem a Szentlélek már a megtérés előtt is kifejti hatását. hiszem, hogy az Ő munkálkodásának hatására dönt az ember az Istenhez való megtérés mellett.

    nem akarom kétségbe vonni a Szentlélek kapásás körülményeiről való egyéni beszámolókat. (nem a pünkösdi eseményekre gondolok.)
    elhiszem, hogy sokan átéltek fizikális dolgokat a Szentlélek megkapásakor. de azt is feltételezem, hogy sokan betanulták, hogy mit kell mondaniuk e téren, mert úgy gondolják, ha nem volt nagy csattogás, villámlás, beleborzongás, akkor az ő megtérésük nem is igazi. (ez kicsit cinikusra sikeredett..)
    pedig az üdvösség állapotáról mást ír a Biblia. és a Lélek üdvbizonyosságot ad. az a lélek, ami bennünk lakozik. mindenféle nagy Szentlélek kapási jelenségek nélkül is...

    más:
    egyszer már rá kéne jönni a hívők nagy részének arra, hogy az Atya, Jézus és a Szentlélek ugyanaz az Isten. (most persze azokról beszélek, aki nem tagadják élből Jézus egyszerre Isten és ember voltát.)
    Isten 3 megjelenési, létezési formája. de mégis egy és ugyanaz. hiszen ezt jelenti ki magáról. nem lenne szabad egyiket sem előtérbe tolni a másik kettő rovására....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kymco #13932 üzenetére

    akkor asszem, jól értettem. (mert mint kifejtettem, nálunk ugyanez volt...) :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz D1Rect #13934 üzenetére

    pontosan seljettem, hogy nem fogunk egyetérteni. csak kérted, hogy fejtsem ki értehtőbben. kifejtettem... :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Basilisk #13952 üzenetére

    szerintem ez csak a számodra meglepő. :)

    itt van pl. D1Rect kolléga. gyakorlatilag a hitbéli, vallási ügyekben, de még ennek tágabb témakörében szerintem még fél kérdés sincs, amiben egyáltalán érintőlegesen egyetértenénk. de mindezt többé kevésbé legalább meg tudjuk beszélni.

    Te pedig békétlenséggel átitatottan beugrottál egyet fröcsögni. természetesen nem kötelező egyetérteni. de durva smirglivel senki sem szeret törölközni...

    úgy godnolod, hogy olyan jól megkomponált kérdéseket tettél fel, amire már nem tudunk megválaszolni, így mindenki fülét, farkát behúzva elemenekült...
    pedig csak nem akarjuk felvenni a stílust... :N

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák