Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallari

    tag

    válasz szab.tam #12241 üzenetére

    Nem akarom erőltetni a dolgot, mert valóban a legfontosabb a közös hit, és a legjobb, ha mindenki maga győződik meg a dolgokról, de hidd el, hogy ez több tárgy több félévnyi anyaga, amit "zanzásítva" egy hsz-be beszórtam. Legalább 3-4 szakkönyvet át lehetne túrni ezekkel kapcsolatban és több olyan okfejtés is van benne, ami évszázados tudásanyagot hordoz magában, nem tegnap találta ki egy unatkozó teológus.
    De majd úgyis meglátjuk. ;)

    "amikor valaki a "vallás" szót hallja, akkor mindarra gondol, ami Isten dicsőítésével, imádásával és szolgálatával kapcsolatos. "

    Bár igazad lenne! Sokszor kívántam én is ezt. Illetve nem pontosan ezt, hanem ami a Zsidókhoz írt levélben van, vallásunk (pontosabban: MEGvallásunk) főpapjával kapcsolatban. Jó lenne, ha az emberek egyből így értenék, hogy a szánkkal megvallott igék főpapja a Messiás. Hogy nem magunktól akarunk összehordani sokféle dolgot, hanem ennek van egy irányba mutató vetülete, sőt, tőle jön az inspiráció is.
    De sajnos az utcai evangelizációk kapcsán az emberek gyakran szemtől-szembe is a legdurvább, legprofánabb ellenvetéseiket a "vallás"-sal szemben fogalmazták meg, ne csodáld, ha kerülöm. Sokáig lehetne boncolgatni ennek a miértjét, de igazából Európa kb. 200 éves ateista-darwinista-marxista-nietzsche-ista-freudista múltja bőven elég magyarázat. Pláne, ha idevesszük az Ész Istennőjének megkoronázását a Mars-mezőn (ami bár szimbolikus jelentőségű, de mégis azóta uralja az európai közgondolkodást), a XIX. századi főáramú filozófusok éles kirohanásait és az ezekre adott helytelen katolikus válaszokat, akkor megértjük, hogy mik az újkori vallásellenesség fő hajtórugói. S akkor még nem beszéltünk a középkori-ókori elemekről.
    Úgyhogy bár elvileg helyes, amit a vallásról mondtál, de az emberek számára a szó mögötti tartalom sokkal inkább a HELYTELEN GYAKORLATOT jelenti, ezért kerülöm.

    A cikket mindenesetre elolvasom, köszi. :)

Új hozzászólás Aktív témák