Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz szab.tam #13928 üzenetére

    "nem lehet általánosítani. minden család, de családon belül a gyerekek vislekedése is más."
    Amíg nem volt gyerekem, addig az volt a "nóta", hogy "majd megtudod, ha lesz".
    Amikor lett, akkor az volt a "nóta", hogy "majd ha nagyobb lesz".
    Most, hogy nagyobb lett "ez most pont ilyen lett, de a következő".

    Van ismerősöm akiknek 3 gyerekük van és "véletlenül", mind "tündér".
    Egy másiknak kettőből kettő.
    Ez nem "véletlen" vagy "szerencse".
    Ha az ember ismeri az élet alapvető játékszabályait, akkor a "randomitás" jelentősen csökken.

    "Így ki van szolgáltalva a Sátánnak.
    ilyenkor történnek az értelmetlennek tűnő dolgok, amikor a gyerek megpróbál valami saját magára is veszélyes dolgot csinálni. pl. konnektorba nyúlás, autó elé hirtelen kiszaladás."

    Ezeket a dolgokat én a kíváncsiságnak és az ismeretek hiányának tulajdonítom, nem a Sátánnak.

    "felállít egy helyes sorrendet.
    1. Isten
    2. maguk a szülők
    3. a gyerek."

    Szerintem a helyes sorrend:
    1. Szülők és gyerekek(gyk. család)
    A gyerekek nem "alattvalók", "szolgák" vagy "házi kedvencek", hanem a család "teljes jogú tagjai" kicsi testben és hiányos ismeretekkel.

    "hiszem, hogy kevesebb élet siklott félre a szülői szigor miatt, mint a liberális gyereknevelés következtében..."
    Szerintem nem jó, ha a világot "sémákra bontva" értelmezed.

    (#13932) kymco:
    Én azt nem értem, hogy miért kell a gyereket büntetni?
    Részemről a helyrehozatalt tartom célravezetőnek.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Basilisk

    csendes tag

    válasz szab.tam #13928 üzenetére

    "a csecsemő a bűn állapotába születik. ez annyit jelent, hogy a kis lelke, a gondolatai, cselekedetie nem Isten uralma alatt történnek. Így ki van szolgáltalva a Sátánnak.
    ilyenkor történnek az értelmetlennek tűnő dolgok, amikor a gyerek megpróbál valami saját magára is veszélyes dolgot csinálni. pl. konnektorba nyúlás, autó elé hirtelen kiszaladás."

    Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Lehet bármilyen elborult egy vallásos ember de ha ilyen buta hogy szerinte a tapasztalati út az a bűn, akkor azt elmegyógyintéztbe kell zárni, de azonnal. A gyerekének az állami gondozás is jobb mint ez az izé "ember".

    (#13932) kymco: Nem személyeskedésként, de téged gondolom vert apád vagy anyád és ezért azt hiszed ez a tuti nevelés és vagy tudatosan vagy tudat alatt ezt csinálod te is, mert te is ezt kaptad. Igazam van vagy igazam van? [Saját példám, engem vert |nem is találkoztam velük jópár éve és igazából le is szarom hogy élnek vagy már nem |, de én a gyerekemet egyszer nem ütöttem meg mégis elég jól megvan (18 éves), igaz külön élünk de az azért van mert mi szülők nem tudtunk kijönni egymással, de amióta külön vagyunk elég jó baráti a viszonyunk és a gyerek életét sem nehezítjük meg szerintem]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák