Hirdetés

ZTE Blade S6 - rokon lelkek találkozója

Messziről érkezett a Blade széria legfrissebb tagja, az S6. Kedvező ár, nyolcmagos processzor, Lollipop és a többiek, de az éremnek most is van másik oldala.

Hirdetés

Hardver, szoftver

Mielőtt ránéztem volna a dobozra, simán arra tippeltem, hogy megint egy szokványos MTK chippel lesz dolgom. Ennél nagyobbat viszont nem is tévedhettem volna, ugyanis a Blade S6 a Qualcomm megoldása mellett tette le a voksát, ráadásul abszolút friss és modern konfigurációról van szó. A Snapdragon 615 egy nyolcmagos rendszer, melyben négy 1,7 GHz-es és négy 1 GHz-es Cortex-A53 64 bites processzor dolgozik. Ezek külön-külön és együtt is besegítenek, és hogy minden flottul menjen, egy Adreno 405 grafikus gyorsító és 2 GB RAM is gondoskodik, hoppá. Ezzel bár a csúcsmodelleket nem közelíti meg, a benchmark programokban korrekt eredményeket hoz, azonban ne feledjük, hogy a pontszámok nem feltétlen tükrözik a tényleges használat élményét.

Teljesítmény-teszt
Benchmark ZTE Blade S6 Lenovo P70 Samsung Galaxy A7 Sony Z3 Compact
Rendszerchip Snapdragon 615 MediaTek MT6752 Snapdragon 615 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 5.x 34118 pont 43141 pont 29795 pont 41930 pont
Vellamo Browser 2231 pont 3228 pont 2295 pont 2583 pont
Vellamo Metal 975 pont 1094 pont 1069 pont 1545 pont
SunSpider 1.0.2 1136,6 ms 862,2 ms 804,1 ms 858,9 ms
Geekbench 3 (single) 660 pont 811 pont 654 pont 965 pont
Geekbench 3 (multi) 2390 pont 4042 pont 2831 pont 2717 pont
GFXBench Man. onscreen 12 fps 11 fps 5,6 fps 25,5 fps
GFXBench Man. offscreen 5,8 fps 5,7 fps 5,7 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 24 fps 25 fps 14 fps 40,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 15 fps 16 fps 15 fps 27,2 fps

ZTE Blade S6 ZTE Blade S6

Márpedig itt nagyon beletaláltak a ZTE-nél, hiszen eleve Lollipop rendszerrel került a telefon forgalomba, ami önmagában nagyon korrekt hozzáállás. A készülék kézhezvételekor még 5.0-s szoftverrel rendelkezett, ám másnap feltettem a legújabb gyári ROM-ot, ezzel 5.0.2-re változott a verzió, megjelent a magyar nyelv (bár ezzel még vannak hiányosságok), továbbá több új funkció is felbukkant (a benchmarkok már a frissítés után lettek lefuttatva). Azonban ami a legszimpatikusabb, hogy rendkívül jó a sebesség, akadozással gyakorlatilag sehol sem találkozunk, az alkalmazások indítása, a köztük való váltás, a multitasking példás és gyors. Kiemelendő a memóriakezelés, mivel hidegindítás után kb. 1,4 GB szabad RAM marad, mely még egész napos használat után sem esik le 4-500 MB alá.

ZTE Blade S6 ZTE Blade S6

A kiváló sebességben biztosan szerepet játszik az is, hogy a ZTE MiFavor 3.0 kezelőfelülete nem nyúl bele durván az alap Lollipop felületbe. A legfőbb és leggyorsabban észrevehető változás, hogy nincs alkalmazásmenü, minden program az asztalokon helyezkedik el. Természetesen van lehetőség mappa létrehozására, az ikonok szabadon átrendezhetők, így elejét vehetjük a káosznak. Eredeti maradt a lehúzható állapotsáv, a kártyás értesítések, a 3D-s multitask váltó, továbbá a tárcsázó, névjegyzék és üzenetek rész grafikai kinézete. Új lett a widgetek felülete, továbbá néhány extrát kapunk az asztalhoz kapcsolódóan. Gyárilag néhány egyszínű és grafikus háttérkép közül választhatunk, ám utóbbiaknál állítható blur (elmosás) effektet is állíthatunk. Ha már elkészítettük a számunkra megfelelő elrendezést, akkor az egészet lementhetjük és vissza is állíthatjuk.

ZTE Blade S6 ZTE Blade S6

Vannak viszont extra megoldások, melyeket a Beállítások résznél találunk meg. Külön ki-be kapcsolható az állapotjelző fény néhány eseménynél, van kétféle színhőmérsékleti beállítás, megadható, hogy a két szélső érintőgomb közül melyik legyen a Vissza és melyik az Opciók. Mindezeken túl nem maradhatott ki néhány gesztus és mozgás által aktiválható funkció sem. Ilyenek például, hogy rázással zeneszámot válthatunk vagy bejövő hívásnál az arcunkhoz emelve fogadhatjuk a hívást, esetleg megadott módon felemelve a készüléket (és közben a hangerőt lenyomva tartva) elindítható a kamera, meg hasonlók.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

  • ZTE Blade L2 - csalóka sorozat

    Két SIM-et kezelő, egész korrekt hardverrel rendelkező masina érkezett hozzánk, a kijelző méretes, ám a kellemes árazásnak a felbontás és a kamera esett áldozatául.

  • ZTE Blade Q Mini - kicsi huszár

    A kínaiak üdvöskéje az alsóbb szegmensben próbál irányt mutatni, nagyon jó sebesség, könnyed kezelhetőség, szép kijelző és 1 GB RAM jellemzi.

  • ZTE Blade V - négyhengeres energia

    A kínaiak véglegesítették a korábban nálunk járt terméküket, viszonylag nagy külső, négymagos hardver jellemzi, ráadásul az árcímke is vonzónak mondható.

  • ZTE Blade Super - őrült ellentét

    A kínai gyártó újdonsága viszonylag kedvező áron kínál HD IPS kijelzőt és kétmagos hardvert, a szoftver és a sebesség viszont nem tökéletes.