Zebra TC25 - csíkokat olvas

Nem csak okostelefon, hanem lézeres vonalkódolvasóval ellátott adatgyűjtő eszköz, ütésálló, érzésre is masszív kialakítással, többféle különleges extrával, természetesen céges és ipari környezetre fejlesztve.

Adatkommunikáció, összegzés

A Cat.4-es, 150/75 Mbps-sávszélességű LTE az itthon létező összes hálózatot támogatja, a push-to-talk szintén mobilhálózaton keresztül valósulhat meg, a szoftveres hátteret pedig a Zebra biztosítja. A lokális walkie-talkie-módot a Workforce Connect nevű program intézi, az Express (ingyenes) és a Pro (opcionális) verziók között néhány extra szolgáltatásban van különbség, főleg a munkaterületnek kell meghatároznia (kültér vagy beltér, stb.), hogy melyiket választja az ügyfél. A Wi-Fi természetesen kétcsatornás 2,4 és 5 GHz-en adott a 802.11a/b/g/n/ac/d/r/h/i támogatás. A vonalkódolvasó egy SE2100 és egy SE4710 típusszámú képalkotóval dolgozik, a lézer segítségével még a vaksötét sem gond neki, 5-től 75 centis távolságot bármilyen fényviszony közt képes lefedni.


[+]

Kiváló a GPS-vevő, akár offline, beltérben is pillanatok alatt talál stabil jelet, szabad ég alatt a GPS és GLONASS műholdakon kívül BeiDou és SBAS műholdakat is látott a tesztprogram. A mágneses szenzornak köszönhetően az iránytű is tud működni, légnyomásmérő viszont nincs, illetve kimaradt a giroszkóp is a hagyományos gyorsulásérzékelő mellől. A Bluetooth 4.2-es, természetesen A2DP és LE-támogatással, a Type-C csatlakozó pedig USB 2.0 szabvány szerinti sebességet tud, OTG-vel kiegészülve. A beszélgetési hangminőség mindkét irányba remekül működött, van VoLTE, viszont zajszűrést nem használ a mikrofon.


[+]

Értékelés: Zebra TC25
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az üzemidővel remélhetőleg nem lesz gond, a kiegészítő akkumulátorpakkal együtt 5000 mAh-nyi kapacitás áll rendelkezésünkre, még folyamatos videónézéssel is szinte két teljes napot végigcsinál a kütyü, és bár a masszív adatforgalmat igénylő munkák biztosan jobban terhelik az akkumulátort, jó eséllyel elég lesz két-három naponta tölteni, ami a dokkoló segítségével szintén nagyon egyszerűen megoldható.

Összességében a Zebra TC25 nem csak masszív és robusztus kialakításával, hanem gyors és megbízható működésével is jó benyomást tesz, érzésre is sokkal többet nyújt, mint egy hasonló hardverű kínai strapamobil, amire tettek egy vonalkódolvasót. A kijelzője okostelefonos mércével ma már tragikusan gyenge képet ad, de átlagon felüli fényerejű és kiváló az érzékenysége, a hardver könnyedén mozgatja azt a néhány pixelt, és az üzemidőn is lehet érezni áldásos hatásait. Az általános szoftveres háttér rendben lévőnek tűnt, a kezelőfelület egyszerű és jól használható, a kamera pedig pont arra elég, amire egy hasonló munkakörnyezetben szükséges. A hiányosságok listájára az NFC-t lehet felírni, alkalomadtán jól jönne egy aktív zajszűrés és egy erősebb hátlapi vaku. Nem könnyű az árazásról véleményt mondani egy efféle eszköznél, hiszen minden cég más konfigurációban és konstrukcióban keres ilyen termékeket, a fizetendő összeg pedig ennek megfelelően változhat, de bruttó 150 000 forint fölött van a készülék, és ehhez még jönnek a tartozékok.

A pisztoly fogónyél körülbelül 58 000 forint, a plusz akkumulátor 36 000 forint, a töltős dokkoló 18 000 környékén van, a kommunikációs változata 32 000 forint. Van öt készüléket egyszerre tölteni képes dokkoló, ami önmagában is 100 000 forint fölött van. Ezek az árak a szegmens hasonló tagjaihoz képest kedvezőek, így a Zebra eszközei érdemesek lehetnek egy kalkulációra.

szentkuti11

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone G2 - nem kell megvédeni

    A méretes kávák komoly strapabírást sejtetnek, a műfajon belül most nem szállt el az árazás. Korrekt készülék, kevés támadási felülettel, de egy nagy hibája akad.

  • Archos Diamond Omega - csiszolatlan drágakő

    Kávamentes kijelzőt, brutális hardvert és négy kamerát kínál az Archos csúcsajánlata, ami a Nubia Z17s átcímkézve, hiányos lokalizálással.

  • Nomu S10 Pro - nomUn est omen

    A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.