Zebra TC25 - csíkokat olvas

Nem csak okostelefon, hanem lézeres vonalkódolvasóval ellátott adatgyűjtő eszköz, ütésálló, érzésre is masszív kialakítással, többféle különleges extrával, természetesen céges és ipari környezetre fejlesztve.

Hardver, szoftverek, kamera

Nyolcmagos Qualcomm Snapdragon 430 rendszerchip adja a hardveres alapokat, a Cortex-A53 processzor maximális órajele 1,4 GHz, ehhez tartozik egy Adreno 505 grafikus gyorsító, illetve 2 GB RAM. Ehhez a jelképes felbontáshoz nem is kell erősebb, rendkívül reszponzív a működés, nincsenek akadozások, lefagyások, és szintén nem elhanyagolható, hogy egy többórás szünet után is azonnali a működés, ahogy megnyomjuk a bekapcsológombot és feloldjuk a kijelzőzárat. Ez utóbbira biometrikus opció nincs, csak a szokásos minta , PIN-kód vagy jelszó jöhet szóba.


[+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Zebra TC25 Sony Xperia XA2 Ulefone U Asus Zenfone 4 Max
Rendszerchip Snapdragon 430 Snapdragon 630 Mediatek Helio P23 Snapdragon 425
AnTuTu Bench. 7.x 57728 pont 89061 pont 77918 pont 43862 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 666 / 2560 pont 858 / 4195 pont n/a 668 / 1810 pont
GFXBench Manhattan onscreen 29 fps 15 fps 10 fps 5,6 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 7,2 fps 14 fps 10 fps 2,8 fps
AndroBench Sequential Read 274,22 MB/s n/a 287,20 MB/s 273,86 MB/s
AndroBench Sequential Write 42,96 MB/s n/a 242,5 MB/s 73,29 MB/s
AndroBench Random Read 32,39 MB/s n/a 67,67 MB/s 34,51 MB/s
AndroBench Random Write 9,78 MB/s n/a 17,98 MB/s 10,38 MB/s

Magától értetődő módon a szoftveres háttér sem a felhasználói felület élményéről szól, tavaly szeptemberi biztonsági csomaggal ellátott Android 7.1.2 fut rajta, a lehető leggyáribb felülettel és néhány extra szoftverrel. Az ökoszisztémában működő funkciókat lehetőség hiányában nem vetettük be éles teszten, viszont a vonalkódolvasó rendkívüli gyorsasággal és hatékonysággal működik, nagyon hosszú tételsorokat is pillanatok alatt végigszkennel, legyen szó hagyományos barcode vagy QR-kód formátumról.


[+]

A beállítások közt olyan, hagyományos mobiloktól nem megszokott funkciók kerülnek elő, mint az ethernet (ehhez külön dokkoló kell), illetve a push-to-talk és olvasószoftverek állandó ébren tartásának opciója. Ez utóbbi segítségével kikapcsolt kijelzővel, akár a hangjelzéseket figyelve is szkennelhetnénk, de a kijelző minden beolvasásra felvillan, ami tud zavaró lenni. A kütyük egymással történő párosításához is használhatunk a mobil által generált vonalkódot, akár egy Bluetooth-párosításnál ez lehet a leggyorsabb megoldás, ebben a modellben sajnos nincs NFC.


[+]

A kamera sem a felhasználói élményről vagy a tökéletes képminőségről szól, ugyanakkor nem árt, hogy van, egy sérült csomag lefotózása vagy a kiszállítás megtörténtét igazoló fotók készítésére bőven alkalmas, és az adatmegosztás is könnyen megy, egyrészt az AOSP-s galériából, nagyobb tömbök esetén pedig a fájlkezelőn keresztül, ez utóbbi a Zebra sajátja, és pont a kijelölési rendszerében tűnik hatékonyabbnak a gyári Android rendszer részét képző szoftvernél.


[+]

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

8 megapixeles, autofókuszos rendszerhez tartozik arcszépítő mód, HDR, és néhány egyéb színeffekt, de a lényeg ezúttal is az, hogy nappal villámgyorsan talál fókuszt és a fotó elkészítése sem vesz sok időt igénybe, illetve egy gyengébb fényviszonyok közt elkészülő vakus kép is vállalható. A lencserajzolat egységessége, a zaj mennyisége, a dinamika és a vonalélesség itt többedleges a kérdés, a fenti tesztfotók azonban árulkodnak is arról, hogy ilyen téren semmiképp nem akart túlteljesíteni a Zebra. A videók rögzítése körülményesebb a fotókénál, a Full HD 30 fps sebességű mozgóképeknél nem talál stabil fókuszt a rendszer, illetve a képkocka-frissítés is esetleges.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone G2 - nem kell megvédeni

    A méretes kávák komoly strapabírást sejtetnek, a műfajon belül most nem szállt el az árazás. Korrekt készülék, kevés támadási felülettel, de egy nagy hibája akad.

  • Archos Diamond Omega - csiszolatlan drágakő

    Kávamentes kijelzőt, brutális hardvert és négy kamerát kínál az Archos csúcsajánlata, ami a Nubia Z17s átcímkézve, hiányos lokalizálással.

  • Nomu S10 Pro - nomUn est omen

    A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.