Videó, multimédia
Bár elérhető árszinten 4K felvétel 60 fpssel és 4K 30 több kamerával, a 12T csak a főegységnek biztosít 4K felbontást, kizárólag 30 fpssel. A részletességre, a dinamikára és a fehéregyensúlyra nem lehet panasz, ám létezik határozottan jobb vonalélesség a kategóriában. Viszont, bár elvileg elektronikus és optikai képstabilizálás is dolgozik, a mozgás alapján olyan, mintha csak az utóbbi munkálkodna: kissé darabos a kompenzálás, és talán a mozgó részek miatt gyakori az apró, az ágak és a kábelek környékén észrevehető fókuszvesztés.
Este a főkamera kamatoztatja a méretes szenzor előnyeit: amíg mozdulatlanok vagyunk a remek a minőség a kelleténél sárgásabb fehéregyensúllyal, lépdelés közben viszont a nevezett fókuszvesztés felüti a fejét.
Az ultraszéles kamera 1080p felbontásra korlátozott és még csak lencseváltás sincs menet közben. Viszont a részletesség 1080p-n jó, az elektronikus mozgáskiegyensúlyozás jelentősebb látószögvágás árán pedig remek. A dinamika közepes, este viszont ezzel a kamerával nem érdemes mozgóképet rögzíteni.
Készíthető végül szuperstabil 1080p felvétel a főkamera látóterébe jelentőseb belevágva, és bár ez lassú kocogásig sikeresen kompenzálja a kézben mozgó-billegő telefon bizonytalanságait, a nevezett fókuszhibák megvannak.
A Google valamiért lespórolja a zene- és videólejátszót, a Xiaomi viszont nem teszi, és ha valamilyen kódolás kifogna a MIUI szoftverein, a dolgot orvosolja egy VLC telepítése, 4K 60 fps és HDR videókat megjelenítve. Megvan a Widevine L1 CDM védelem a nagyfelbontású streaminghez és a méretes AMOLED panel a minőségi egérmozihoz, amit sztereó hangszórópár tesz kerekké. Ezúttal a minőség inkább csak átlagos, mint jó, az erélyes 100% ugyanis túlságosan éles és zajos. 70% környékén már kiegyensúlyozottabb közép és magas tartományt kapunk torzítás nélkül, minimális méllyel. A jack-kimenet és az FM-rádió kimaradt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!