WayteQ xPAD-70 - vétek lenne kihagyni?

Hardver, szoftver

Az első komolyabb meglepetést akkor okozza az xPAD-70, amikor meglátjuk, hogy az árához képest milyen hardvert tettek bele. Az AML8726-M SoC messze nem valami gyenge kis vacak. A 2010 végén bemutatott chipben egy Cortex A9-alapú processzor pöfög, jelen esetben 800 MHz-en, de talán még komolyabb, hogy a grafikus számításokat egy Mali 400 gyorsító végzi. Csak viszonyításképpen, ez a 3D cucc található a Galaxy S II-ben és egyike a mai legerősebb mobil grafikus hardvernek a piacon. Mindezek mellé még kapunk 512 MB RAM-ot és 4 GB ROM-ot, melyből közel 3 GB használható belső tárként. Ezzel a WayteQ árához képest kifejezetten jó teljesítményt ígér.

WayteQ xPAD-70 WayteQ xPAD-70

Az egyedüli, ahol némi lemaradást lehet tapasztalni, az a szoftver. Az Android rendszernél már a 2.3.4-nél tartunk (a Honeycombot most hagyjuk), de itt most csak a 2.2.1-et, tehát a Froyot kapjuk. Rögtön hozzá is tenném, hogy már készül a 2.3-as frissítés, tehát emiatt nem kell aggódnunk, mi több, a frissítéssel együtt magyar nyelv is lesz benne. Az erős hardveren alapvetően jól fut a rendszer, bár vannak megakadások, de ezek talán a nem teljesen támogatott felbontás miatt is lehetnek. Programok futtatása közben viszont semmi gond nincs, ahogy játékok közben is remekül elboldogul.

WayteQ xPAD-70 WayteQ xPAD-70

A WayteQ nem tett fel semmilyen extra felületet vagy widgetet, ezek persze utólag megoldható annak, aki szeretne ilyesmiket. A gyári Google szoftverekből a Gmail, a Search és a Maps, valamint a Gtalk megvan, ahogy kapunk Marketet is. Viszont mivel nem teljesít minden előírást, így a Market nagyon régi kinézetű, valamint a Maps nem is frissíthető rajta. A YouTube klienst utólag is lehetett telepíteni, de sajnos a Marketen nem fogunk mindent megtalálni. Extraként kapunk egy AppInstallert, egy FileBrowsert és egy VideoPlayert, az elnevezések magukért beszélnek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés